Nagrodzeni sportowcy z rodzicami, trenerami i burmistrzem
fot. Sylwia Wysocka
Kcynia, sportowiec, sesja, Rada Miejska, burmistrz, stypendia, nagrody
Doceniono sportowców
Na czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Kcyni burmistrz Marek Szaruga w asyście Ryszarda Hanioszyna zajmującego się sportem w kcyńskim ratuszu wręczył stypendia i nagrody wybitnym młodym sportowcom z terenu gminy.
W gronie wyróżnionych stypendiami znaleźli się: Helena Dalke, Kacper Gieryk i Patryk Pozorski. Natomiast nagrody otrzymali: Justyna Wika, Szymon Pozorski, Joanna Robaszkiewicz i Julia Robaszkiewicz.
- Sport wyzwala w was chęć nie tylko do pracy i treningów, ale i do radości, jaką stwarzacie waszym rodzicom, opiekunom i trenerom. Życzę wam bardzo dobrych wyników sportowych, ale i bardzo dobrych wyników w nauce - zwrócił się do utalentowanych sportowców Marek Szaruga. Rodzicom życzył wiele satysfakcji z osiąganych przez pociechy sukcesów, trenerom natomiast dużo zaparcia, pieniędzy na realizację przedsięwzięć i pracę z młodzieżą oraz jak najlepszych osiągnięć podopiecznych.
Helena Dalke z Dziewierzewa jest uczennicą XI Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy, absolwentką Gimnazjum nr 10 w Bydgoszczy oraz Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni, zawodniczką Stowarzyszenia Lekkoatletycznego WKS Zawisza Bydgoszcz. Największym sukcesem Heleny w 2014 r. było zdobycie dwóch medali na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży we Wrocławiu: złoty w biegu na 400 m ppł. i brązowy w biegu na 100 m ppł. oraz zakwalifikowanie się do Igrzysk Młodzieży w Baku.
Kacper Gieryk z Kcyni od kilku lat z dużym zaangażowaniem i sukcesami uprawia kolarstwo górskie, jest uczniem Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni. Kacper w 2014 r. reprezentował Klub MTB Beta Team Gdańsk, a trenował pod okiem taty Sławomira Gieryka. W 2014 r. zawodnik odniósł szereg sukcesów w wyścigach MTB w całym kraju w tym I miejsce w klasyfikacji końcowej w Wielkim Finale Marathon Merida Mazovia MTB.
Patryk Pozorski z Sipior jest uczniem III klasy Gimnazjum nr 3 w Nakle nad Notecią. Od ponad czterech lat uprawia lekką atletykę, specjalizuje się w biegach na 300 m i 300 m ppł, w którym osiąga największe sukcesy. Jest zawodnikiem Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Start Nakło. Do Patryka należy najlepszy wynik w Polsce w biegu na 300 m ppł młodzików w sezonie 2014 (39,21 s). W 2014 r. zawodnik ten zdobył I miejsce w Halowym Mitingu Lekkoatletycznym Młodzików na 300 m w Grudziądzu, I miejsce w Ogólnopolskim Mitingu Lekkoatletycznym Młodzików w biegu na 400 m w Toruniu.
Justyna Wika z Gromadna jest wioślarką Regionalnego Towarzystwa Wioślarskiego Lotto-Bydgostia. Studiuje stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W 2014 r. zawodniczka zdobyła srebrny medal w Mistrzostwach Polski Seniorek w konkurencji ósemek, a w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski zdobyła srebrny medal w konkurencji czwórki bez sterniczki. Justyna Wika jest trzykrotną stypendystką burmistrza Kcyni.
Szymon Pozorski z Sipior jest uczniem I klasy Gimnazjum nr 3 w Nakle nad Notecią. Od dwóch lat uprawia lekką atletykę - specjalizuje się w biegach na 600 m, w których osiąga największe sukcesy. Jest zawodnikiem Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Start Nakło. Zawodnik zajmuje wysokie lokaty w zawodach o zasięgu wojewódzkim i w biegach ulicznych. W 2014 r. zajął III miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa Dzieci w Lekkiej Atletyce w Bydgoszczy w biegu na 60 m, IV miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Młodzików w Lekkiej Atletyce w Bydgoszczy, II miejsce w III Mistrzostwach Województwa Dzieci w Lekkiej Atletyce w pchnięciu kulą w Białych Błotach, IV miejsce w Mistrzostwach Województwa Młodzików w Lekkiej Atletyce w biegu sztafetowym 4x100 m w Bydgoszczy. Został powołany do kadry wojewódzkiej młodzików.
Joanna Robaszkiewicz z Kcyni jest uczennicą VI klasy Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni. Pływanie zaczęła trenować mając pięć lat w MKS Lider w Wągrowcu pod okiem trenera Grzegorza Lewandowskiego. Od trzech lat należy do sekcji pływackiej klubu sportowego MKS Nielba Wągrowiec, gdzie trenerami prowadzącymi zawodniczkę są Agnieszka Świostek i Jacek Świostek. W 2014 r. zajęła I miejsce na 100 m stylem zmiennym, II miejsce na 50 m stylem grzbietowym i III miejsce na 50 m stylem motylkowym na VI Ogólnopolskich Zawodach Pływackich Śremska Wieża.
Julia Robaszkiewicz z Kcyni jest uczennicą IV klasy Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni. Julia pływanie zaczęła trenować mając pięć lat w MKS Lider w Wągrowcu pod okiem trenera Grzegorza Lewandowskiego. Obecnie należy do sekcji pływackiej klubu sportowego MKS Nielba Wągrowiec, jej trenerami są Agnieszka Świostek i Jacek Świostek. W 2014 r. zawodniczka zajęła I miejsce w IV Zawodach Pływackich o Puchar Burmistrza Wągrowca na 25 m stylem dowolnym, I miejsce w IV Zawodach Pływackich o Puchar Burmistrza Wągrowca na 25 m stylem grzbietowym, II miejsce w VII Mitingu Pływackim w Kaliszu na 100 m stylem dowolnym.
Sylwia Wysocka
Pałuki nr 1208 (14/2015)
Przejdź do forum.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze