Reklama

Doceniono sportowców

Nagrodzeni sportowcy z rodzicami, trenerami i burmistrzem

     fot. Sylwia Wysocka

Kcynia, sportowiec, sesja, Rada Miejska, burmistrz, stypendia, nagrody
     Doceniono sportowców
     Na czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Kcyni burmistrz Marek Szaruga w asyście Ryszarda Hanioszyna zajmującego się sportem w kcyńskim ratuszu wręczył stypendia i nagrody wybitnym młodym sportowcom z terenu gminy.

     W gronie wyróżnionych stypendiami znaleźli się: Helena Dalke, Kacper Gieryk i Patryk Pozorski. Natomiast nagrody otrzymali: Justyna Wika, Szymon Pozorski, Joanna Robaszkiewicz i Julia Robaszkiewicz.
     - Sport wyzwala w was chęć nie tylko do pracy i treningów, ale i do radości, jaką stwarzacie waszym rodzicom, opiekunom i trenerom. Życzę wam bardzo dobrych wyników sportowych, ale i bardzo dobrych wyników w nauce - zwrócił się do utalentowanych sportowców Marek Szaruga. Rodzicom życzył wiele satysfakcji z osiąganych przez pociechy sukcesów, trenerom natomiast dużo zaparcia, pieniędzy na realizację przedsięwzięć i pracę z młodzieżą oraz jak najlepszych osiągnięć podopiecznych.
     Helena Dalke z Dziewierzewa jest uczennicą XI Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy, absolwentką Gimnazjum nr 10 w Bydgoszczy oraz Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni, zawodniczką Stowarzyszenia Lekkoatletycznego WKS Zawisza Bydgoszcz. Największym sukcesem Heleny w 2014 r. było zdobycie dwóch medali na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży we Wrocławiu: złoty w biegu na 400 m ppł. i brązowy w biegu na 100 m ppł. oraz zakwalifikowanie się do Igrzysk Młodzieży w Baku.  
     Kacper Gieryk z Kcyni od kilku lat z dużym zaangażowaniem i sukcesami uprawia kolarstwo górskie, jest uczniem Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni. Kacper w 2014 r. reprezentował Klub MTB Beta Team Gdańsk, a trenował pod okiem taty Sławomira Gieryka. W 2014 r. zawodnik odniósł szereg sukcesów w wyścigach MTB w całym kraju w tym I miejsce w klasyfikacji końcowej w Wielkim Finale Marathon Merida Mazovia MTB.
     Patryk Pozorski z Sipior jest uczniem III klasy Gimnazjum nr 3 w Nakle nad Notecią. Od ponad czterech lat uprawia lekką atletykę, specjalizuje się w biegach na 300 m i 300 m ppł, w którym osiąga największe sukcesy. Jest zawodnikiem Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Start Nakło. Do Patryka należy najlepszy wynik w Polsce w biegu na 300 m ppł młodzików w sezonie 2014 (39,21 s). W 2014 r. zawodnik ten zdobył I miejsce w Halowym Mitingu Lekkoatletycznym Młodzików na 300 m w Grudziądzu, I miejsce w Ogólnopolskim Mitingu Lekkoatletycznym Młodzików w biegu na 400 m w Toruniu.
     Justyna Wika z Gromadna jest wioślarką Regionalnego Towarzystwa Wioślarskiego Lotto-Bydgostia. Studiuje stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W 2014 r. zawodniczka zdobyła srebrny medal w Mistrzostwach Polski Seniorek w konkurencji ósemek, a w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski zdobyła srebrny medal w konkurencji czwórki bez sterniczki. Justyna Wika jest trzykrotną stypendystką burmistrza Kcyni.
     Szymon Pozorski z Sipior jest uczniem I klasy Gimnazjum nr 3 w Nakle nad Notecią. Od dwóch lat uprawia lekką atletykę - specjalizuje się w biegach na 600 m, w których osiąga największe sukcesy. Jest zawodnikiem Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Start Nakło. Zawodnik zajmuje wysokie lokaty w zawodach o zasięgu wojewódzkim i w biegach ulicznych. W 2014 r. zajął III miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa Dzieci w Lekkiej Atletyce w Bydgoszczy w biegu na 60 m, IV miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Młodzików w Lekkiej Atletyce w Bydgoszczy, II miejsce w III Mistrzostwach Województwa Dzieci w Lekkiej Atletyce w pchnięciu kulą w Białych Błotach, IV miejsce w Mistrzostwach Województwa Młodzików w Lekkiej Atletyce w biegu sztafetowym 4x100 m w Bydgoszczy. Został powołany do kadry wojewódzkiej młodzików.
     Joanna Robaszkiewicz z Kcyni jest uczennicą VI klasy Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni. Pływanie zaczęła trenować mając pięć lat w MKS Lider w Wągrowcu pod okiem trenera Grzegorza Lewandowskiego. Od trzech lat należy do sekcji pływackiej klubu sportowego MKS Nielba Wągrowiec, gdzie trenerami prowadzącymi zawodniczkę są Agnieszka Świostek i Jacek Świostek. W 2014 r. zajęła I miejsce na 100 m stylem zmiennym, II miejsce na 50 m stylem grzbietowym i III miejsce na 50 m stylem motylkowym na VI Ogólnopolskich Zawodach Pływackich Śremska Wieża.
     Julia Robaszkiewicz z Kcyni jest uczennicą IV klasy Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni. Julia pływanie zaczęła trenować mając pięć lat w MKS Lider w Wągrowcu pod okiem trenera Grzegorza Lewandowskiego. Obecnie należy do sekcji pływackiej klubu sportowego MKS Nielba Wągrowiec, jej trenerami są Agnieszka Świostek i Jacek Świostek. W 2014 r. zawodniczka zajęła I miejsce w IV Zawodach Pływackich o Puchar Burmistrza Wągrowca na 25 m stylem dowolnym, I miejsce w IV Zawodach Pływackich o Puchar Burmistrza Wągrowca na 25 m stylem grzbietowym, II miejsce w VII Mitingu Pływackim w Kaliszu na 100 m stylem dowolnym.

Sylwia Wysocka
Pałuki nr 1208 (14/2015)

Reklama

 

Przejdź do forum.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Reklama

Wideo palukiznin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości