Reklama

Sukces Alexa Wawrzyniak: podwójne złoto i podwójne srebro w Wąbrzeźnie

14 czerwca na stadionie miejskim w Wąbrzeźnie odbyły się zawody lekkoatletyczne z cyklu Grand Prix Pomorza, Kujaw i Pałuk, połączone z Otwartymi Mistrzostwami Wąbrzeźna. W zawodach znakomicie zaprezentował się Alex Wawrzyniak, który jako jedyny reprezentował klub UKS Wyspiański Szubin.

Największy sukces odniósł w konkurencji skoku wzwyż w kategorii rocznika 2013. Pokonując poprzeczkę zawieszoną na wysokości 145 cm, wywalczył pierwsze miejsce. Za ten wynik otrzymał dwa złote medale – jeden w klasyfikacji Grand Prix Pomorza, Kujaw i Pałuk, a drugi w klasyfikacji Otwartych Mistrzostw Wąbrzeźna.

Alex z powodzeniem wystartował również w biegu na 100 metrów, uzyskując bardzo dobry rezultat 13,46 sekundy. Wynik ten dał mu drugie miejsce, za które otrzymał dwa srebrne medale – analogicznie w klasyfikacji Grand Prix oraz Otwartych Mistrzostw Wąbrzeźna.

Reklama

Łącznie młody lekkoatleta wrócił z Wąbrzeźna z czterema medalami: dwoma złotymi i dwoma srebrnymi, potwierdzając swoją wszechstronność oraz wysoką formę sportową. Sukcesy są efektem systematycznej pracy, zaangażowania i pasji do lekkoatletyki.

Dla klubu UKS Wyspiański Szubin był to bardzo udany występ, a Alex godnie reprezentował jego barwy, osiągając jedne z najlepszych wyników podczas zawodów.

Gratulujemy Alexowi wspaniałych osiągnięć i życzymy kolejnych sukcesów na lekkoatletycznych stadionach! (mw) 

Reklama

Miejsce zdarzenia mapa Pałuki Żnin
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 21/06/2026 20:47
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Reklama

Wideo palukiznin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości