Reklama

30 lat posługi ks. Stanisława Talaczyńskiego

Ksiądz Stanisław Talaczyński obchodził 30-lecie posługi kapłańskiej

           fot. Martyna Michalik

Żnin, proboszcz, jubileusz, ks. Stanisław Talaczyński
     30 lat posługi ks. Stanisława Talaczyńskiego
    W sobotnie przedpołudnie w kościele mariackim w Żninie ksiądz proboszcz Stanisław Talaczyński odprawił mszę świętą jubileuszową w związku z przypadającą 28 maja 30. rocznicą swoich święceń kapłańskich.

     Ksiądz Stanisław Talaczyński urodził się w Gorzowie Wielkopolskim. Mieszkał w domu rodzinnym w Wągrowcu. Do Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie był przyjmowany jeszcze przez prymasa tysiąclecia, kardynała Stefana Wyszyńskiego. Natomiast święcenia kapłańskie przyjął 28 maja 1983 r. w Gnieźnie z rąk prymasa Polski, kardynała Józefa Glempa.
     Pierwszą parafią, w której ksiądz Stanisław Talaczyński pełnił posługę wikariusza była parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Pleszewie. Następnie był wikariuszem w parafiach: pw. św. Ducha w Inowrocławiu, pw. Świętych Polskich Braci Męczenników na bydgoskich Wyżynach i w kolegiacie pw. św. Piotra i Pawła w Kruszwicy.
     Później ksiądz - jubilat pełnił posługę kapłańską w ordynariacie polowym Wojska Polskiego. Konkretnie był kapelanem w jednostce wojskowej w Szczecinie. Następnie pełnił posługę w parafii pw. św. Królowej Jadwigi we Wrześni.
     Pierwsze swoje probostwo ksiądz Stanisław Talaczyński pełnił w parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żernikach w gminie Janowiec. Od 2002 r. jest proboszczem parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Żninie.

Karol Gapiński
Pałuki nr 1111 (22/2013)

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Reklama

Wideo palukiznin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości