Ksiądz Stanisław Talaczyński obchodził 30-lecie posługi kapłańskiej
fot. Martyna Michalik
Żnin, proboszcz, jubileusz, ks. Stanisław Talaczyński
30 lat posługi ks. Stanisława Talaczyńskiego
W sobotnie przedpołudnie w kościele mariackim w Żninie ksiądz proboszcz Stanisław Talaczyński odprawił mszę świętą jubileuszową w związku z przypadającą 28 maja 30. rocznicą swoich święceń kapłańskich.
Ksiądz Stanisław Talaczyński urodził się w Gorzowie Wielkopolskim. Mieszkał w domu rodzinnym w Wągrowcu. Do Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie był przyjmowany jeszcze przez prymasa tysiąclecia, kardynała Stefana Wyszyńskiego. Natomiast święcenia kapłańskie przyjął 28 maja 1983 r. w Gnieźnie z rąk prymasa Polski, kardynała Józefa Glempa.
Pierwszą parafią, w której ksiądz Stanisław Talaczyński pełnił posługę wikariusza była parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Pleszewie. Następnie był wikariuszem w parafiach: pw. św. Ducha w Inowrocławiu, pw. Świętych Polskich Braci Męczenników na bydgoskich Wyżynach i w kolegiacie pw. św. Piotra i Pawła w Kruszwicy.
Później ksiądz - jubilat pełnił posługę kapłańską w ordynariacie polowym Wojska Polskiego. Konkretnie był kapelanem w jednostce wojskowej w Szczecinie. Następnie pełnił posługę w parafii pw. św. Królowej Jadwigi we Wrześni.
Pierwsze swoje probostwo ksiądz Stanisław Talaczyński pełnił w parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żernikach w gminie Janowiec. Od 2002 r. jest proboszczem parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Żninie.
Karol Gapiński
Pałuki nr 1111 (22/2013)
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze