Żnin, Urząd Miejski, wniosek, piec, legalizacja
Decyzja zależy od opinii
Robert Orzechowski ze Żnina złożył do Urzędu Miejskiego wniosek o legalizację pieca centralnego ogrzewania na węgiel. Burmistrz wystąpi o fachową opinię, czy legalizacja jest możliwa.
Przed tygodniem opisaliśmy perypetie mieszkańca Żnina Roberta Orzechowskiego. Przypomnijmy, że wraz z rodziną wprowadził się do mieszkania przy Szpitalnej 48. Wcześniej w budynku tym mieściła się przychodnia lekarska. Zimą okazało się, że w mieszkaniu jest zimno i wilgotno. Dwufunkcyjne piece gazowe, które zainstalowano w każdym z mieszkań, nie zapewniają odpowiedniej temperatury zimą, a rachunki za ogrzewanie gazowe są bardzo wysokie. W tej sytuacji Robert Orzechowski zdemontował w swoim mieszkaniu dwufunkcyjny piec gazowy i zainstalował piec węglowy. Dzięki temu w mieszkaniu ma ciepło, a także mniej płaci za ogrzewanie.
W konsekwencji za samowolną instalację pieca na węgiel Robert Orzechowski otrzymał z Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej w Żninie pismo, nakazujące pod groźbą eksmisji rozbiórkę pieca do 15 lutego. Żninianin jednak tego nie uczynił. Złożył wcześniej w Urzędzie Miejskim pismo o przesunięcie terminu demontażu pieca i zainstalowania pieca gazowego, natomiast przedwczoraj Robert Orzechowski złożył pismo do burmistrza z prośbą o legalizację zainstalowanego pieca na węgiel.
Burmistrz Leszek Jakubowski powiedział nam, że musi zapoznać się z opinią ekspertów, czy legalizacja jest możliwa. To, jaką podejmie w tej sprawie decyzję, uzależnione jest właśnie od tej opinii.
Zbigniew Napierała, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego w Żninie, uważa, że jeśli warunki techniczne zostaną spełnione, to piec będzie można zalegalizować. Dodaje też, że wcześniej trzeba sprawę zbadać w szerszym kontekście, by ustalić, czy legalizacja jest możliwa.
Arkadiusz Majszak
Pałuki nr 1044 (7/2011)
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze