Reklama

Kolejny wydział z kierownikiem

Żnin, ratusz, wydział, kierownik, Urząd Miejski, burmistrz, Małgorzata Drzewiecka
     Kolejny wydział z kierownikiem
    Rezygnację z pracy w Urzędzie Miejskim złożyła Małgorzata Drzewiecka. Burmistrz zatrudnił 4 osoby na staż, wśród nich kolejną byłą kandydatkę na radną, ubiegającą się o ten mandat z komitetu Roberta Luchowskiego. To jednak nie koniec ruchów kadrowych w ratuszu. Od poniedziałku pracę w Urzędzie rozpocznie nowy kierownik wydziału ochrony środowiska i rolnictwa.

     W Urzędzie Miejskim w Żninie pracę rozpoczęło czterech nowych pracowników, na razie zatrudnionych na staż. Wśród nich jest Bogumiła Czaj, która jesienią kandydowała na radną miejską z listy komitetu Roberta Luchowskiego, ale mandatu nie uzyskała. W ratuszu będzie pracować w wydziale budżetu i gospodarki, którym kieruje skarbnik Aleksandra Szpek.
     Burmistrz poinformował, że już 30 marca, czyli w najbliższy poniedziałek, pracę w Urzędzie Miejskim rozpocznie Piotr Ostrowski. Zostanie kierownikiem wydziału ochrony środowiska, rolnictwa, leśnictwa i rozwoju obszarów wiejskich. - To dotychczas pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Żninie. Mieszka w Podgórzynie i ma duże doświadczenie, także administracyjne. W trakcie naboru rozwiązał bardzo dobrze test kwalifikacji, a na prezentacji swojej wizji działania też pokazał, iż ma sporą wiedzę. Dobrze rokuje także, jeśli chodzi o samo funkcjonowanie wydziału, a to wynika z jego doświadczenia w administracji publicznej. Było jeszcze dwóch innych kandydatów w ostatnim etapie. Wszystkich trzech panów wysłuchałem i ja, a także obydwaj moi doradcy i sekretarz gminy. Mieliśmy podobne odczucia, że to najlepszy kandydat - poinformował burmistrz Żnina.
     Włodarz przekazał również, iż w trakcie wypowiedzenia pracy jest Małgorzata Drzewiecka, inspektor do spraw ochrony środowiska. Paweł Sikora, rzecznik burmistrza dodał, że urzędniczka ta otrzymała atrakcyjną ofertę pracy, a burmistrz nie potrafił tej oferty przebić. Robert Luchowski przyznał, iż żałuje, bo znał Małgorzatę Drzewiecką jeszcze przed wyborami, które wygrał jesienią. Włodarz podkreślił, że Małgorzata Drzewiecka była odpowiedzialna w ostatnich latach za wdrażanie reformy śmieciowej w gminie i miała dobrze wypracowany model kontaktów ze spółką Uskom Żnin i Zakładem Oczyszczania Miasta Świdnica. - Mamy się rozstać 30 kwietnia i wielka szkoda. Cieszę się jednak, że chociaż przez tak krótki czas mogłem z panią Drzewiecką współpracować. Niestety, nie mógłbym jako pracodawca sprostać jej oczekiwaniom, bo ona jest osobą młodą, która nadal chce się zawodowo rozwijać. Dlatego, jeśli ma inną, lepszą propozycję pracy, to mi jest trudno konkurować - powiedział Robert Luchowski i dodał, że zostanie ogłoszony nabór na wolne stanowisko urzędnicze po Małgorzacie Drzewieckiej.
     Tymczasem osłabienia personalnego doznaje też wydział inwestycji i infrastruktury. Jak przekazał Paweł Sikora, intencją burmistrz jest likwidacja zatrudnienia na części pełnego etatu. Tak się składa, że właśnie w tym wydziale takie przypadki były najczęstsze. Choćby Tomasz Jaszczuk pracował na 1/8 etatu. We wtorek wręczył burmistrzowi wypowiedzenie. Tak samo będzie najprawdopodobniej z Marcinem Zwierzykowskim. Burmistrz chciałby, żeby ten pracował na pełen etat, ale to się kłóci z innymi obowiązkami zawodowymi tego pracownika. Dodatkowo od pewnego czasu na zwolnieniu chorobowym przebywa Krystyna Gołaszewska, więc kierownik tego wydziału Paweł Piechowiak dysponuje w tej chwili tylko ułamkiem swoich kadr. Dodatkowo w podobnej sytuacji, ale już w wydziale turystyki i promocji, jest Weronika Pochylska. Pracuje w ratuszu na pół etatu, ale burmistrz chciałby, aby obsadzić tam pełen etat. Trwają nadal rozmowy między włodarzem a urzędniczką. Z kolei w wydziale edukacji, kultury i sportu już został ogłoszony pierwszy z planowanych naborów. Przypomnijmy, że tutaj włodarz chce zatrudnić nowych specjalistów w każdej z dziedzin, którymi merytorycznie zajmuje się wydział kierowany przez Jacka Świtałę.
     Z końcem marca natomiast - jak już było wiadomo w styczniu - na emeryturę odchodzi Teresa Dytman, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego. Z mocy ustawy takim kierownikiem jest też burmistrz gminy i w tym przypadku nie będzie ogłaszany nabór na zwalniane przez Teresę Dytman stanowisko.

Karol Gapiński
Pałuki nr 1206 (12/2015)

Reklama

 

Przejdź do forum.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Reklama

Wideo palukiznin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości