Reklama

Nie capoeira, ale bitwa na taniec

Żnin, Nowa Era, taniec
     Nie capoeira, ale bitwa na taniec
     Capoeira to taneczna sztuka walki. Dotychczas zespół Nowa Era tego stylu nie trenował. W swoich planach takich zajęć nie ma również nowa grupa Natalii Kopydłowskiej przy ŻDK. Mimo to, w Żninie toczy się bitwa na taniec.

     Przypomnijmy, że z dniem 1 września Marek Rutkowski, instruktor tańca i wspólnie z żoną Marią założyciel zespołu Nowa Era w Żninie, zawiesił działalność zespołu. Przyczyną było odmienne spojrzenie na zespół, które sygnalizował dyrektor Żnińskiego Domu Kultury Tomasz Gronet. Po decyzji o zawieszeniu działalności Nowej Ery Tomasz Gronet podjął działania w celu powołania nowego zespołu tańca współczesnego, który działałby przy ŻDK. Te działania zakończyły się złożeniem przez Tomasza Groneta propozycji poprowadzenia zajęć całkiem nowej grupy przy ŻDK, którą otrzymała Natalia Kopydłowska.
     Tymczasem Nowej Erze w porozumieniu z Urzędem Miejskim w Żninie udało się znaleźć miejsce dla organizacji zajęć dla wszystkich chętnych dzieci. W związku z tym Nowa Era wznowi swoją działalność. O planowanym terminie i miejscu spotkania wszyscy zainteresowani zostaną powiadomieni po 15 września. Ryszard Ulatowski, naczelnik wydziału rozwoju, promocji i spraw społecznych w Żninie poinformował, że w grę wchodzą trzy możliwe lokalizacje miejsca, w którym odbywać się będą zajęcia Nowej Ery po odwieszeniu działalności. Są to sale gimnastyczne w Zespole Szkół Publicznych nr 1, w żnińskiej dwójce lub w Publicznym Gimnazjum nr 1. Rozmowy w sprawach organizacyjnych mają być jeszcze prowadzone. Od tego, gdzie ostatecznie zostaną zlokalizowane zajęcia Nowej Ery (czy będzie to np. w szkole, w której etatowym nauczycielem jest instruktor) i od tego, pod jakie struktury zostanie przypisana ta grupa taneczna, zależeć będzie umowa, jaka zostanie podpisana z opiekunami zespołu.
     - W sprawie „Nowej Ery” 16 września we wtorek odbędzie się posiedzenie komisji kultury, sportu i turystyki przy udziale komisji oświaty oraz komisji prawa i porządku publicznego, którą zwołał pan Jerzy Krynicki - przewodniczący komisji kultury, sportu i turystyki. Na posiedzenie zostali zaproszeni państwo Rutkowscy oraz dyrektor ŻDK, pan Gronet. Po posiedzeniu komisji, jeśli padną na niej konkretne wnioski, burmistrz podejmie dalsze działania w tej sprawie - przekazała Aleksandra Nowakowska, zastępca burmistrza Żnina.
     We wtorek w ŻDK odbyło się spotkanie organizacyjne dla chętnych tancerzy, którzy chcieliby ćwiczyć przy ŻDK. - Przybyło około 40 osób, które zapisały się na zajęcia. Dzieci podzielone zostały na dwie grupy: pierwsza z nich - młodsza - będzie miała zajęcia we wtorki od 1630 do 1715. Tylko 45 minut z tej racji, że są to maluchy od 3. do 7. roku życia. Zaraz po nich we wtorki w ŻDK będą zajęcia miały dzieci starsze do 12. roku życia. Ich treningi będą trwały po półtorej godziny. Na spotkanie inaugurujące w ostatni wtorek przyszło też kilkoro starszych dzieci. Nie wiem, czy na przeszpiegi, czy nie, w każdym razie one nie zdecydowały się zapisać na zajęcia, stąd najstarszej grupy do 18. roku życia póki co nie powołaliśmy - powiedział Tomasz Gronet.
     Dyrektor dodał, że teraz planuje podpisanie umowy zlecenia na rok szkolny 2014/2015 w sprawie prowadzenia zajęć tanecznych w ŻDK z Natalią Kopydłowską.

Karol Gapiński
Pałuki nr 1178 (37/2014)

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Reklama

Wideo palukiznin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości