Nie jest to finalny projekt techniczny, a przybliżona wizualizacja tego, co znajdzie się w „Pałuckim Zakątku” w Kołaczkowie, a mianowicie staw
z wyspami i miejscami do wędkowania, place zabaw, ścieżki, altany, miejsca na ogniska
Kołaczkowo, zakątek, Pałucki Zakątek, zabawa, szkolenie, wypoczynek
Powstanie przytulny zakątek
Między drogą krajową numer pięć a Kołaczkowem powstaje Pałucki Zakątek. Będzie to miejsce konferencji, szkoleń, zabawy i wypoczynku.
Aleksander Nowicki ma plan, by w kilka lat uczynić Kołaczkowo miejscem, w którym będzie chciało się mieszkać
fot. Remigiusz Konieczka
Pałucki Zakątek budowany jest w Kołaczkowie na terenie wciśniętym między krajową piątkę, ul. Ułańską i firmę Daukus. Powstaje z inicjatywy Stanisława i Aleksandra Nowickich. Będzie to centrum konferencyjno-szkoleniowe, ale rola Pałuckiego Zakątka nie zostanie ograniczona tylko do organizowania szkoleń i konferencji. Aleksander Nowicki powiedział, że będzie to również teren rekreacji z łowiskiem wędkarskim na stawie, plażą, placami zabaw, ścieżkami edukacyjnymi, domkami letniskowymi, miejscami na ogniska, amfiteatrem i nieodzownymi w dzisiejszych czasach parkingami. - Będą tutaj organizowane szkolenia, konferencje, imprezy plenerowe dla mieszkańców gminy, imprezy integracyjne dla firm, zajęcia edukacyjne dla dzieci, zawody wędkarskie, projekty proekologiczne we współpracy z organizacjami ekologicznymi - wyjaśnia Aleksander Nowicki.
Pałucki Zakątek ma zostać ukończony w czerwcu. Wtedy też zacznie żyć dla mieszkańców. W czerwcu odbędą się w nim zajęcia edukacyjne dla dzieci Świat spod lupy. W połowie lipca odbędzie się festiwal brokułowy dla rolników i firm z branży rolniczej, który zakończy się organizowanym po raz pierwszy w naszym regionie Pałuckim świętem piwa. W sierpniu zostanie zorganizowana potańcówka pod nazwą Pałuckie potańce.
Główna tegoroczna impreza na Pałuckim Zakątku odbędzie się 19 września w ramach obchodów 650-lecia Szubina pod nazwą Czym chata bogata. Złożą się na nią występy taneczno-muzyczne zakończone koncertem, zawody badmintonowe i siatkarskie, plenery artystyczne i plenery kulinarne, pokaz sztucznych ogni i lampiony na wodzie. W organizację tej imprezy włączyło się kilka organizacji i instytucji: LGD Partnerstwo dla Krajny i Pałuk, Urząd Miejski w Szubinie, Szubiński Dom Kultury, Stowarzyszenie Nasza Nadzieja w Kołaczkowie i Agrobiznespark w Kołaczkowie. - Chcemy dzięki tej imprezie wypromować przede wszystkim ludzi, a w dalszej kolejności to miejsce. Chcemy też, aby była to impreza cykliczna - dodał Aleksander Nowicki.
Remigiusz Konieczka
Pałuki nr 1199 (5/2015)
Przejdź do forum.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze