Reklama

Powstanie przytulny zakątek

Nie jest to finalny projekt techniczny, a przybliżona wizualizacja tego, co znajdzie się w „Pałuckim Zakątku” w Kołaczkowie, a mianowicie staw
z wyspami i miejscami do wędkowania, place zabaw, ścieżki, altany, miejsca na ogniska

Kołaczkowo, zakątek, Pałucki Zakątek, zabawa, szkolenie, wypoczynek
     Powstanie przytulny zakątek
     Między drogą krajową numer pięć a Kołaczkowem powstaje Pałucki Zakątek. Będzie to miejsce konferencji, szkoleń, zabawy i wypoczynku.

 

Aleksander Nowicki ma plan, by w kilka lat uczynić Kołaczkowo miejscem, w którym będzie chciało się mieszkać  

        fot. Remigiusz Konieczka

     Pałucki Zakątek budowany jest w Kołaczkowie na terenie wciśniętym między krajową piątkę, ul. Ułańską i firmę Daukus. Powstaje z inicjatywy Stanisława i Aleksandra Nowickich. Będzie to centrum konferencyjno-szkoleniowe, ale rola Pałuckiego Zakątka nie zostanie ograniczona tylko do organizowania szkoleń i konferencji. Aleksander Nowicki powiedział, że będzie to również teren rekreacji z łowiskiem wędkarskim na stawie, plażą, placami zabaw, ścieżkami edukacyjnymi, domkami letniskowymi, miejscami na ogniska, amfiteatrem i nieodzownymi w dzisiejszych czasach parkingami. - Będą tutaj organizowane szkolenia, konferencje, imprezy plenerowe dla mieszkańców gminy, imprezy integracyjne dla firm, zajęcia edukacyjne dla dzieci, zawody wędkarskie, projekty proekologiczne we współpracy z organizacjami ekologicznymi - wyjaśnia Aleksander Nowicki.
     Pałucki Zakątek ma zostać ukończony w czerwcu. Wtedy też zacznie żyć dla mieszkańców. W czerwcu odbędą się w nim zajęcia edukacyjne dla dzieci Świat spod lupy. W połowie lipca odbędzie się festiwal brokułowy dla rolników i firm z branży rolniczej, który zakończy się organizowanym po raz pierwszy w naszym regionie Pałuckim świętem piwa. W sierpniu zostanie zorganizowana potańcówka pod nazwą Pałuckie potańce.
     Główna tegoroczna impreza na Pałuckim Zakątku odbędzie się 19 września w ramach obchodów 650-lecia Szubina pod nazwą Czym chata bogata. Złożą się na nią występy taneczno-muzyczne zakończone koncertem, zawody badmintonowe i siatkarskie, plenery artystyczne i plenery kulinarne, pokaz sztucznych ogni i lampiony na wodzie. W organizację tej imprezy włączyło się kilka organizacji i instytucji: LGD Partnerstwo dla Krajny i Pałuk, Urząd Miejski w Szubinie, Szubiński Dom Kultury, Stowarzyszenie Nasza Nadzieja w Kołaczkowie i Agrobiznespark w Kołaczkowie. - Chcemy dzięki tej imprezie wypromować przede wszystkim ludzi, a w dalszej kolejności to miejsce. Chcemy też, aby była to impreza cykliczna - dodał Aleksander Nowicki.

Reklama

Remigiusz Konieczka
Pałuki nr 1199 (5/2015)

 

Przejdź do forum.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Reklama

Wideo palukiznin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości