W piątek 31 stycznia w Rejonowej Bibliotece Publicznej miał miejsce wernisaż wystawy Mirosława Rzeszowskiego pt.: Pracujące Kobiety Szubina" jest to owoc dwumiesięcznego projektu autora.
Celem autora zdjęć było pokazanie pracujących kobiet w Szubinie. Jak przyznaje, - że na co dzień były dla mnie w pewnym sensie niewidoczne. Dopiero wykonywanie zdjęć do wystawy uświadomiło mi, jak wiele kobiet ciężko pracuje na co dzień w handlu i usługach, a przecież czeka je też praca w domu. Ta wystawa jest w mojej intencji dokumentacją ich pracy i wyrazem szacunku dla nich i ich ciężkiej pracy. Ekspozycja pokazuje 100 reportażowych zdjęć na których jest ponad 140 kobiet w miejscu ich pracy. Mimo moich starań nie wszystkie panie pracujące w naszym mieście są na zdjęciach. Czasami nie wyrażały zgody, czasami nie mogły, nie udzielono im zgody przez pracodawcę. - wyznał Mirosław Rzeszowski. Wystawę można oglądać w galerii klubu Flesz w godzinach pracy szubińskiej biblioteki.
Piotr Bembenek
Galeria: fot. Piotr Bembenek
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze