Reklama

Zarząd WiK odwołany, jest nowa prezes

Małgorzata Stawicka 30 marca skończyła 51 lat, 31 marca wybrana została prezesem spółki Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Żninie, a 1 kwietnia pojawiła się po raz pierwszy w nowej pracy. Na zdjęciu pokazuje na mapie miejsce, w którym od teraz koncentrować się będzie jej życie zawodowe, czyli Żnin i jego okolice.

      fot. Karol Gapiński

Żnin, zarząd, WiK, prezes, Małgorzata Stawicka
     Zarząd WiK odwołany, jest nowa prezes
    Dotychczasowy, dwuosobowy zarząd spółki komunalnej WiK został 31 marca odwołany. Prezes sam złożył rezygnację, bo odchodzi na emeryturę, a wiceprezes nie jest już potrzebny, gdyż zarząd spółki ma być teraz jednoosobowy. Dokonane zostały zmiany w składzie rady nadzorczej i wybrano nowego prezesa. Została nim Małgorzata Stawicka.

     Przedwczoraj odbyło się Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników Zakładu Wodociągów i Kanalizacji WiK spółka z o.o. Podczas zgromadzenia nastąpiły zmiany w radzie nadzorczej spółki. Nowymi jej członkami zostali: Jan Makusak, Marek Gałązka i Michał Nowacki. - W skład rady nadzorczej weszli: prawnik, ekonomista i inżynier z doświadczeniem technicznym - poinformował Paweł Sikora, rzecznik prasowy burmistrza Roberta Luchowskiego.
     Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników podjęło także uchwałę w sprawie określenia składu ilościowego zarządu spółki. Z dniem wejścia w życie uchwały zarząd spółki składać się będzie tylko z jednej osoby, będącej prezesem zarządu. W kolejnej uchwale ustalono wynagrodzenie prezesa zarządu spółki w wysokości 8.000 zł brutto.
     Paweł Sikora poinformował, że po przeprowadzonym Nadzwyczajnym Zgromadzeniu Wspólników rada nadzorcza przyjęła rezygnację Eugeniusza Dobaczewskiego z funkcji prezesa zarządu spółki, ze względu na jego przejście na emeryturę oraz odwołała dotychczasowego wiceprezesa Janusza Biegańskiego.
Jednocześnie rada nadzorcza powołała na stanowisko prezesa spółki panią dr Małgorzatę Stawicką.
     - Pani Małgorzata Stawicka ukończyła studia doktoranckie na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu przedsiębiorstwami i w księgowości. W latach 2006-2014 była zatrudniona na stanowisku dyrektora Biura Zarządu Spółki Wodnej „Kapuściska” Oczyszczalnia Ścieków w Bydgoszczy. Pracowała jako główna księgowa m.in. w Komunalnym Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej spółka z o.o. w Bydgoszczy, Bydgoskim Towarzystwie Budownictwa Społecznego w Bydgoszczy. W plebiscycie „Gazety Pomorskiej” Menedżer Roku 2012 zajęła III miejsce. Niemal równolegle Wielkopolskie Stowarzyszenie Badań nad Jakością przyznało jej tytuł Menedżera Najwyższej Jakości - przedstawił sylwetkę nowej pani prezes Paweł Sikora.
     Zmiany w Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji WiK spółka z o.o. w intencji władz gminy (burmistrz Żnina jest jedynym jej wspólnikiem) mają na celu znaczne zmniejszenie kosztów funkcjonowania zarządu spółki oraz poprawę kondycji spółki. Dotychczas spółka była odpowiedzialna za utrzymanie sieci wodno-kanalizacyjnej. Obecnie spółka będzie realizować nowe zadania związane z przygotowywaniem planów, pozyskiwaniem środków zewnętrznych i rozbudową sieci wodno-kanalizacyjnej.
     1 kwietnia Małgorzata Stawicka rozpoczęła pracę w WiK w Żninie. 30 marca obchodziła 51. urodziny. Jest z urodzenia bydgoszczanką i do dzisiaj mieszka w tym mieście. Ma dorosłego już syna i półtoraroczną wnuczkę.
     Małgorzata Stawicka zdradziła nam, iż wcześniej była dyrektorem dużej oczyszczalni ścieków, którą prowadziła Spółka Wodna Kapuściska w Bydgoszczy. W marcu zeszłego roku odwołany został zarząd tej spółki, w tym także Małgorzata Stawicka. Przyczyną był proces likwidacji spółki i włączenie jej majątku do systemu wodno-kanalizacyjnego miasta Bydgoszcz.
     Jesienią zeszłego roku Małgorzata Stawicka startowała w wyborach samorządowych ubiegając się jako jedna z 8 kandydatów o urząd prezydenta Bydgoszczy. Zdobyła 6,54% głosów poparcia i odpadła w pierwszej turze. Jest bezpartyjna, startowała w tych wyborach z własnym komitetem wyborczym.
     - Pierwszą rozmowę w sprawie ewentualnego objęcia funkcji prezesa WiK odbyłam około 2 tygodnie temu na zaproszenie pana burmistrza Żnina. Cel, który przede mną postawiono, to zwiększenie zakresu zadań inwestycyjnych. Zacznę od zapoznawania się ze specyfiką firmy i majątkiem, którym gospodarujemy i zarządzamy - powiedziała nowa pani prezes.
     Dotychczasowy wiceprezes spółki Janusz Biegański był również dyrektorem technicznym w WiK. Ta jego umowa została zawieszona w związku z objęciem przez niego funkcji wiceprezesa. Teraz Janusz Biegański poinformował, że rozmawiał już na ten temat i z burmistrzem, i z nową panią prezes. Najprawdopodobniej będzie mu przedstawiona propozycja dalszej pracy w WiK właśnie na etacie dyrektora technicznego. Były wiceburmistrz Żnina i były już wiceprezes WiK przyznał, że jak najbardziej bierze pod uwagę skorzystanie z tej propozycji. Swoją zawodową przyszłość nadal wiąże z Zakładem WiK.
     Film w zakładce Filmy.

Karol Gapiński
Pałuki nr 1207 (13/2015)

Reklama

 

Przejdź do forum.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Reklama

Wideo palukiznin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości