W niedzielne popołudnie 15 września w Szubińskim Domu Kultury odbył sięfestyn rodzinny w ramach Dni Kultury Chrześcijańskiej, których tegoroczne hasło brzmiało „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Mieszkańcy ściągnęli tu całymi rodzinami i świetnie się bawili do godzin wieczornych.
Oficjalnego otwarcia festynu, który od lat stanowi finał całego wydarzenia, dokonała prezes oddziału Akcji Katolickiej działającej przy parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Szubinie Danuta Siewkowska wraz z przewodniczącą Rady Miejskiej Anną Kijowską i dyrektor Szubińskiego Domu Kultury Aliną Gordon. Festyn zaplanowany był na placu zabaw przy ul. Dąbrowskiego, jednak z uwagi na niesprzyjającą pogodę, ostatecznie imprezę zorganizowano w Szubińskim Domu Kultury. Tam na przybyłych czekało sporo atrakcji.
Przed wejściem do budynku, przybyłych „witały” alpaki, a wewnątrz furorę robiły anioły na szczudłach, które zachęcały do zabawy zarówno małych, jak i dużych. Anioły rozdawały prezenty w postaci zwierząt czy serduszka, które wykonały z dmuchanych balonów. Wiele frajdy dzieciom sprawił wielki miś panda, z którym chętnie się fotografowano. Tego dnia każdy, kto zgłodniał, mógł się posilić pysznymi wypiekami oraz m. in. grochówką, bigosem, pasztecikami i chlebem ze smalcem. Festyn prowadził Marcin Gąsiorowski.
Na scenie zaprezentowali się m. in. dziecięca grupa Pałuczaki z Zespołu Szkół Specjalnych w Szubinie oraz soliści z tej szkoły: Michał Sikorski, Marcin Pawlak i Jakub Cybulski. Wystąpił zespół pn. Polskie Kwiaty działający przy Centrum Inicjatyw Kulturalnych w gminie Chełmża. Poza tym, na scenie, w akustycznych brzmieniach, zaprezentował się duet: Dawid i Paulina. Gwiazdą tegorocznego festynu był zwycięzca trzeciej edycji The Voice Senior Krzysztof Prusik. Tradycyjnie każdy występ zakończył się podziękowaniem i wręczeniem drobnych upominków na pamiątkę dla występujących przez prezes Akcji Katolickiej Danutę Siewkowską.
Powodzenie miała loteria fantowa, w której każdy los wygrywał. Wśród uczestników loterii rozlosowano też dodatkowe nagrody. Wygrać można było m. in. vouchery do salonów fryzjerskich i pizzerii czy też modną sukienkę od zakładu krawieckiego Justyny Augustyniak. Dużym zainteresowaniem cieszyła się Kawiarenka z plackami i punkt gastronomiczny stołówki Faustyny serwujący chleb ze smalcem i ogórkiem, grochówkę, paszteciki i bigos.
Piotr Bembenek
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze