Reklama

Festyn rodzinny z okazji XXVI Dni Kultury Chrześcijańskiej w Szubinie

16/09/2024 16:04

W niedzielne popołudnie 15 września w Szubińskim Domu Kultury odbył sięfestyn rodzinny w ramach Dni Kultury Chrześcijańskiej, których tegoroczne hasło brzmiało „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Mieszkańcy ściągnęli tu całymi rodzinami i świetnie się bawili do godzin wieczornych.

Oficjalnego otwarcia festynu, który od lat stanowi finał całego wydarzenia, dokonała prezes oddziału Akcji Katolickiej działającej przy parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Szubinie Danuta Siewkowska wraz z przewodniczącą Rady Miejskiej Anną Kijowską i dyrektor Szubińskiego Domu Kultury Aliną Gordon. Festyn zaplanowany był na placu zabaw przy ul. Dąbrowskiego, jednak z uwagi na niesprzyjającą pogodę, ostatecznie imprezę zorganizowano w Szubińskim Domu Kultury. Tam na przybyłych czekało sporo atrakcji.

Przed wejściem do budynku, przybyłych „witały” alpaki, a wewnątrz furorę robiły anioły na szczudłach, które zachęcały do zabawy zarówno małych, jak i dużych. Anioły rozdawały prezenty w postaci zwierząt czy serduszka, które wykonały z dmuchanych balonów. Wiele frajdy dzieciom sprawił wielki miś panda, z którym chętnie się fotografowano. Tego dnia każdy, kto zgłodniał, mógł się posilić pysznymi wypiekami oraz m. in. grochówką, bigosem, pasztecikami i chlebem ze smalcem. Festyn prowadził Marcin Gąsiorowski.

Reklama

Na scenie zaprezentowali się m. in. dziecięca grupa Pałuczaki z Zespołu Szkół Specjalnych w Szubinie oraz soliści z tej szkoły: Michał Sikorski, Marcin Pawlak i Jakub Cybulski. Wystąpił zespół pn. Polskie Kwiaty działający przy Centrum Inicjatyw Kulturalnych w gminie Chełmża. Poza tym, na scenie, w akustycznych brzmieniach, zaprezentował się duet: Dawid i Paulina. Gwiazdą tegorocznego festynu był zwycięzca trzeciej edycji The Voice Senior Krzysztof Prusik. Tradycyjnie każdy występ zakończył się podziękowaniem i wręczeniem drobnych upominków na pamiątkę dla występujących przez prezes Akcji Katolickiej Danutę Siewkowską.

Powodzenie miała loteria fantowa, w której każdy los wygrywał. Wśród uczestników loterii rozlosowano też dodatkowe nagrody. Wygrać można było m. in. vouchery do salonów fryzjerskich i pizzerii czy też modną sukienkę od zakładu krawieckiego Justyny Augustyniak. Dużym zainteresowaniem cieszyła się Kawiarenka z plackami i punkt gastronomiczny stołówki Faustyny serwujący chleb ze smalcem i ogórkiem, grochówkę, paszteciki i bigos.

Reklama

Piotr Bembenek

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 17/09/2024 09:59
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Reklama

Wideo palukiznin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości