Barcin, mieszkania, odpracowanie, zadłużenia, lokale gminne
Nie płacą za mieszkania, odpracują zadłużenia
Mieszkańcy, którzy mają zadłużenie za lokale gminne przekraczające 1.000 zł mogą odpracować swój dług. Wnioski pierwszych chętnych chcących uporać się ze swoim długiem w ten sposób już zostały złożone.
Burmistrz Barcina Michał Pęziak wydał zarządzenie w sprawie przyjęcia programu ułatwienia spłaty zadłużenia za lokale gminne osobom będącym w trudnej sytuacji materialnej i życiowej w formie odpracowania długu na rzecz gminy. O zarządzenie to pytała na ostatniej sesji radna Anna Gaczkowska-Wollandt. Przyznała, że to dobra inicjatywa i pytała, czy jest ona już w toku i czy jest zainteresowanie dłużników taką formą spłaty zadłużenia.
- To zarządzenie już weszło w życie i pierwsi mieszkańcy już się do nas zgłaszają - powiedział burmistrz Barcina. - Każdy mieszkaniec, którego dług przekracza 1.000 zł może złożyć wniosek i odpracować dług wykonując jakieś proste roboty przy użyciu własnych narzędzi. To nie jest umowa o pracę i my nie wyposażamy dłużnika w narzędzia ani w ubiór roboczy. Robimy mu krótkie szkolenie BHP, pokazujemy, co trzeba zrobić i mówimy, ile to godzin zajmie.
Przedmiotem umów będą prace ziemne. Nadzór nad przebiegiem realizacji wykonywanych czynności w ramach zawartej z dłużnikiem umowy sprawować będzie przedstawiciel Urzędu Miejskiego w Barcinie. On także odpowiednio przygotuje dłużników, przeprowadzi też instruktaż BHP. Dłużnicy będą odpracowywać swój dług pomniejszając go o 15 zł za każdą godzinę pracy.
Burmistrz Barcina Michał Pęziak na sesji informował, że na razie jest pięć czy sześć osób chętnych do odpracowania swojego długu.
Magdalena Kruszka
Pałuki nr 1159 (18/2014)
Przejdź do forum.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze