Groźny pożar wybuchł w poniedziałkowe popołudnie w Buszkowie. Spalił się garaż, dach i częściowo pomieszczenia w budynku mieszkalnym, przylegającym do tego garażu. Jeden z mieszkańców doznał poparzeń podczas ewakuacji samochodu osobowego z płonącego garażu. Kobieta, która była w budynku mieszkalnym zdążyła się ewakuować
W poniedziałek 22 czerwca o 16.17 dyżurny na stanowisku kierowania w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żninie odebrał zgłoszenie o pożarze garażu na jednej z posesji w Buszkowie w gminie Łabiszyn. Jak przekazał nam st. kpt. Łukasz Adamowski z PSP w Żninie, na miejsce zadysponowano 2 zastępy OSP Łabiszyn, 3 JRG Żnin oraz 1 OSP Lubostroń i 1 OSP Wawrzynki.,
Strażacy zastali zaawansowany już pożar garażu, z którego dachu wydobywał się ogień i przenosił na piętro przylegającego domu mieszkalnego, dwukondygnacyjnego. Z garażu ewakuował się wcześniej mężczyzna, który zdążył też wyjechać z obiektu samochodem osobowym. W tym samym czasie z budynku mieszkalnego ewakuowała się kobieta. Strażacy podali prądy wody w natarciu, garażu jednak nie udało się uratować, a ogień zdążył też wedrzeć się do domu. Zwłaszcza na wyższej kondygnacji.
Woda użyta podczas gaszenia przedostała się także na niższą kondygnację. Straty są bardzo duże, dom nie nadaje się do zamieszkania. Wstępnie przyjęto, że straty mogą wynosić 150.000 zł.
Mężczyzna, który zdążył wyjechać samochodem z garażu doznał oparzeń. Zajęli się nim ratownicy z zespołu ratownictwa-medycznego. Na miejscu była również policja. Działania ratunkowe trwały do 20.10. Prawdopodobną przyczyną pożaru była awaria kuchenki gazowej w garażu. Strażacy zdążyli też wyciągnąć butle z gazem i nie doszło do wypadku
Dom nie nadaje się teraz do zamieszkania, ale jego mieszkańcy znaleźli dach nad głową we własnym zakresie. Jak informuje Beata Januszkiewicz, kierowniczka Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łabiszynie, dzisiaj w Buszkowie byli pracownicy tej instytucji. Gmina udzieli doraźnego wsparcia finansowego na zakup artykułów pierwszej potrzeby i środków czystości. Zostanie podstawiony kontener przez gminę i rozpocznie się sprzątanie pogorzeliska. wsparcia w sprzątaniu zamierzają udzielić także mieszkańcy Buszkowa. Dom był ubezpieczony.
Karol Gapiński
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze