Trzy jednostki straży pożarnej zostały zadysponowane do pożaru w zakładzie paliw alternatywnych w Łabiszynie. Podtrucia dymem doznali pracownicy walczący jako pierwsi z pożarem. Został on dość szybko opanowany, ale strażacy nie wrócili do swoich remiz, bo przyszło drugie zgłoszenie o pożarze niedaleko drogi wojewódzkiej nr 246 pod Łabiszynem, która przebiega przez duży kompleks leśny.
Zgłoszenie o pożarze w zakładzie produkcji paliw alternatywnych w Łabiszynie przy ul. Przemysłowej wpłynęło do dyżurnego na stanowisku kierowania w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żninie 23 czerwca około 12.00. Dym unoszący się nad zakładem świadek zobaczył z drogi. Na miejsce zadysponowano zastęp JRG i po 1 zastępie OSP Łabiszyn i Lubostroń.
Okazało się, że pierwsi walkę z pożarem podjęli pracownicy zakładu. Dwie osoby spośród uległy podtruciu dymem. Pomocy udzielił im zespół ratownictwa medycznego. Pożar był już w zasadzie opanowany. Strażacy nie zdążyli jednak wrócić do swoich remiz, bo o 13.13 wpłynęło kolejne zgłoszenie o pożarze za rogatkami Łabiszyna w stronę Szubina. Przy drodze wojewódzkiej nr 246 paliła się ściółka leśna. Pożar został ugaszony szybko.

Fot. OSP Łabiszyn
tekst: Karol Gapiński
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze