Reklama

Pierwsi walkę z pożarem podjęli pracownicy zakładu produkcji paliw alternatywnych w Łabiszynie

23/06/2026 14:13

Trzy jednostki straży pożarnej zostały zadysponowane do pożaru w zakładzie paliw alternatywnych w Łabiszynie. Podtrucia dymem doznali pracownicy walczący jako pierwsi z pożarem. Został on dość szybko opanowany, ale strażacy nie wrócili do swoich remiz, bo przyszło drugie zgłoszenie o pożarze niedaleko drogi wojewódzkiej nr 246 pod Łabiszynem, która przebiega przez duży kompleks leśny.

Zgłoszenie o pożarze w zakładzie produkcji paliw alternatywnych w Łabiszynie przy ul. Przemysłowej wpłynęło do dyżurnego na stanowisku kierowania w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żninie 23 czerwca około 12.00. Dym unoszący się nad zakładem świadek zobaczył z drogi. Na miejsce zadysponowano zastęp JRG i po 1 zastępie OSP Łabiszyn i Lubostroń.

Okazało się, że pierwsi walkę z pożarem podjęli pracownicy zakładu. Dwie osoby spośród uległy podtruciu dymem. Pomocy udzielił im zespół ratownictwa medycznego. Pożar był już w zasadzie opanowany. Strażacy nie zdążyli jednak wrócić do swoich remiz, bo o 13.13 wpłynęło kolejne zgłoszenie o pożarze za rogatkami Łabiszyna w stronę Szubina. Przy drodze wojewódzkiej nr 246 paliła się ściółka leśna. Pożar został ugaszony szybko. 

Reklama

 Fot. OSP Łabiszyn

tekst: Karol Gapiński

 

Miejsce zdarzenia mapa Pałuki Żnin
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 23/06/2026 21:07
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Reklama

Wideo palukiznin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości