Gwiazdą wieczoru był zespół Golec uOrkiestra
fot. Karol Gapiński
Żnin, stadion, jubileusz, koncerty
Rodzina Golców i inni przyjaciele Żnina
Koncert "Żnin i przyjaciele" oraz piknik rodzinny na stadionie miejskim w Żninie to były atrakcje drugiego dnia obchodów 750-lecia stolicy Pałuk.
W niedzielne popołudnie i wieczór na stadionie miejskim w Żninie świętowano drugi dzień 750. urodzin miasta. Impreza miala charakter pikniku, na którym można było zabawić się w minilunaparku, zjeść lody, czy watę cukrową. Na scenie organizowane były konkursy wiedzy o historii i współczesności lokalnej Żnina. Na pytania odpowiadały chętne osoby spośród publiczności.
Przede wszystkim jednak tego dnia królowała muzyka. W koncercie pod nazwą "Żnin i przyjaciele" wystąpili: Chór Męski im. Stanisława Moniuszki, kwintet akordeonowy ŻDK, Chór "Triolka", wokaliści ze studia piosenki ŻDK, formacja taneczna "Nowa Era", "Pałuczanki" z Białożewina, Mikołaj Bogdański, zespoły "Stara szkoła", "Best Strat" - który w Żninie reaktywował się po 30 latach specjalnie z okazji jubileuszu miasta rodzinnego muzyków tworzących tę kapelę i "Szulerzy" z Inowrocławia.
Te wszystkie wydarzenia były przystawką do głównego dania tego wieczoru. A był nim koncert zespołu "Golec uOrkiestra". Muzycy z Beskidów zostali bardzo gorąco przyjęci przez kilka tysięcy osób, które zdecydowały się przybyć na stadion, by świętować okrągłe urodziny Żnina.
Więcej zdjęć w galerii.
Karol Gapiński, 8 VII 2013
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze