Reklama

Rodzina Golców i inni przyjaciele Żnina

Gwiazdą wieczoru był zespół Golec uOrkiestra

           fot. Karol Gapiński

Żnin, stadion, jubileusz, koncerty
     Rodzina Golców i inni przyjaciele Żnina
     Koncert "Żnin i przyjaciele" oraz piknik rodzinny na stadionie miejskim w Żninie to były atrakcje drugiego dnia obchodów 750-lecia stolicy Pałuk.

     W niedzielne popołudnie i wieczór na stadionie miejskim w Żninie świętowano drugi dzień 750. urodzin miasta. Impreza miala charakter pikniku, na którym można było zabawić się w minilunaparku, zjeść lody, czy watę cukrową. Na scenie organizowane były konkursy wiedzy o historii i współczesności lokalnej Żnina. Na pytania odpowiadały chętne osoby spośród publiczności.

     Przede wszystkim jednak tego dnia królowała muzyka. W koncercie pod nazwą "Żnin i przyjaciele" wystąpili: Chór Męski im. Stanisława Moniuszki, kwintet akordeonowy ŻDK, Chór "Triolka", wokaliści ze studia piosenki ŻDK, formacja taneczna "Nowa Era", "Pałuczanki" z Białożewina, Mikołaj Bogdański, zespoły "Stara szkoła", "Best Strat" - który w Żninie reaktywował się po 30 latach specjalnie z okazji jubileuszu miasta rodzinnego muzyków tworzących tę kapelę i "Szulerzy" z Inowrocławia.

Reklama

     Te wszystkie wydarzenia były przystawką do głównego dania tego wieczoru. A był nim koncert zespołu "Golec uOrkiestra". Muzycy z Beskidów zostali bardzo gorąco przyjęci przez kilka tysięcy osób, które zdecydowały się przybyć na stadion, by świętować okrągłe urodziny Żnina.

     Więcej zdjęć w galerii.

Karol Gapiński, 8 VII 2013

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Reklama

Wideo palukiznin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości