Reklama

Nowe profile w liceum

I Liceum Ogólnokształcące, Szubin, profile
     Nowe profile w liceum
    Szubińskie liceum proponuje absolwentom gimnazjów klasy z nowymi ukierunkowaniami. Będą to klasy o kierunku ratownictwo medyczne i pożarnictwo oraz klasa techniczna ukierunkowana na bezpieczeństwo ruchu drogowego.

     Dyrektor I LO w Szubinie Stanisław Głowacki powiedział, że kierunki w klasach licealnych nie są nowością i szkoła od lat je prowadzi. Kontynuowany będzie, rozpoczęty kilka lat temu, nabór do klasy humanistyczno-prawnej. W roku szkolnym 2014/2015 liceum proponuje dwa kolejne kierunki w ramach kształcenia licealnego.
     Pierwszym jest klasa ukierunkowana na ratownictwo medyczne i pożarnictwo. Dyrektor powiedział, że w ubiegłym tygodniu Zarząd Powiatu Nakielskiego wyraził zgodę na taki profil. Zarząd przyznał dodatkowe godziny i zapewnił uczniom tej klasy sfinansowanie umundurowania. Ma to być umundurowanie strażackie ćwiczebne. Szkoła otrzymała zgodę komendanta powiatowego PSP w Nakle na przeprowadzenie części zajęć na terenie jednostki ratowniczo-gaśniczej w Szubinie. Szkoła chce też nawiązać współpracę z OSP Szubin, aby absolwenci tej klasy zostali przyjęci do OSP. Program nauki jest w trakcie opracowywania.
     Klasa techniczna będzie oferować uczniom rozszerzony poziom nauki przedmiotów technicznych (matematyka, fizyka, chemia). Klasa ma być ukierunkowana na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Szkoła w związku z tym nawiązała współpracę ze szkołą nauki jazdy. Część teoretyczna kursu prawa jazdy ma być sfinansowana przez szkołę, a część praktyczna przez rodziców, z tym, że koszt tej części ma być tańszy o około 30%. Stanisław Głowacki wyjaśnił, że szkoła chciałaby, aby kurs skończył się egzaminem na prawo jazdy.
     Szkoła zaprezentuje swoją ofertę gimnazjalistom w kwietniu podczas drzwi otwartych. Będzie docierać do gimnazjów nie tylko w gminie Szubin, ale też np. w gminie Żnin. Dyrektor przypomniał, że szkoła prowadzi nabór elektroniczny, który polega na tym, że gimnazjalista loguje się na stronie i tam deklaruje, do jakiej klasy chce uczęszczać w nowym roku szkolnym.

Remigiusz Konieczka
Pałuki nr 1154 (13/2014)

Reklama

 

Przejdź do forum.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Reklama

Wideo palukiznin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości