Reklama

Nowy dyrektor i może nowa struktura

Łabiszyn, dyrektor, konkurs, Zakład Wodociągów i Kanalizacji, burmistrz
     Nowy dyrektor i może nowa struktura
     Poszukiwania dyrektora Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Łabiszynie mogą być pierwszym krokiem do rewolucji. Burmistrz rozważa nawet przekształcenie zakładu w spółkę i rozszerzenie świadczonych przez niego usług.

     Jedenaście osób zgłosiło się na stanowisko dyrektora Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Łabiszynie. Pięć z nich spełniło wymogi formalne i wzięło udział w rozmowie kwalifikacyjnej, która wyłoniła dwóch kandydatów.
     Przypomnijmy: 20 października pracę na stanowisku sekretarza gminy i dyrektora ZWiK ze względów zdrowotnych kończy Teresa Radzięda. Stanowisko sekretarza objęła już Marlena Bujak pracująca dotąd na stanowisku kierownika referatu rolnictwa. Natomiast jeśli chodzi o stanowisko dyrektora ZWiK, to ogłoszony został nabór. Zgłosiło się 11 kandydatów. Wymagania formalne spełniło pięciu z nich, czyli Marcin Rokicki z Dąbrowy, Mirosław Świdurski z Bydgoszczy, Włodzimierz Łochocki z Nakła, Artur Czaja z Łabiszyna i Gabriel Makowiecki z Bydgoszczy. 15 października przeprowadzona została rozmowa kwalifikacyjna. Burmistrz Łabiszyna Jacek Idzi Kaczmarek przyznał, że po niej wyłonił już dwóch faworytów, jednak o tym, kto ostatecznie otrzyma to stanowisko, będzie się jeszcze dyskutować wewnątrz Urzędu. Pod uwagę brani są Mirosław Świdurski i Włodzimierz Łochocki.
     - Oni mają przeogromne doświadczenie - podkreślał burmistrz Jacek Idzi Kaczmarek. - To są inżynierowie budownictwa z trzydziestoletnimi stażami pracy. Praktycznie cała ich podróż zawodowa to różne inwestycje związane ze sferą wodno-kanalizacyjną. Oni do dnia dzisiejszego funkcjonują w obszarach nadzoru nad tego typu formami działalności gospodarczej. Ci dwaj panowie mają jeden silny walor, mają uprawnienia budowlane. Teraz do każdego przedsięwzięcia, które czynię, muszę zatrudnić pracownika z zewnątrz, który ma takowe uprawnienia. A gdybym miał takiego pracownika w swoich strukturach, on wykonywałby pewne czynności w ramach stosunku pracy.
     Burmistrz przyznał, że podczas rozmów kwalifikacyjnych pozwolono sobie na dywagacje, jak Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Łabiszynie, który obecnie jest komórką budżetową, mógłby w przyszłości funkcjonować. Zastanawiano się nad możliwością zamiany zakładu budżetowego na spółkę albo też nad możliwością zwiększenia skali usług świadczonych przez zakład budżetowy. Trzecim pomysłem jest zlikwidowanie zakładu i przekształcenie go w komórkę Urzędu Miejskiego jako następnego referatu.
     - Powiedzmy sobie szczerze, zakład budżetowy to bardzo przestarzała formuła - stwierdził burmistrz Jacek Idzi Kaczmarek. - Zakład budżetowy na dzień dzisiejszy może świadczyć wyłącznie usługi komunalne, które gmina jest zobowiązana realizować wobec swoich mieszkańców.
     Burmistrz Łabiszyna podkreślał, że osoby, które są brane pod uwagę podczas konkursu na dyrektora ZWiK, znają bardzo dobrze problematykę, ponadto obydwaj są powiązani z Łabiszynem poprzez pracę zawodowa i poprzez związki rodzinne, więc gmina Łabiszyn jest im bardzo dobrze znana.
     Ostateczne rozstrzygnięcie konkursu nastąpi pod koniec przyszłego tygodnia. Obaj kandydaci są obecnie zatrudnieni, więc pracę w Łabiszynie jeden z nich będzie mógł objąć po rozwiązaniu stosunku pracy z poprzednim pracodawcą. W Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji w Łabiszynie obecnie zatrudnionych jest 12 osób.

Magdalena Kruszka
Pałuki nr 1131 (42/2013)

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Reklama

Wideo palukiznin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości