Doktor Sousak Masaoud osiedlił się w Wenecji, bo szukał pięknego miejsca w otoczeniu przyrody. Teraz okazało się, że jego dom przez drogę graniczy z działką, na której planowana jest hodowla norek. Doktor nie rozumie, dlaczego on nie jest stroną w postępowaniu administracyjnym w tej sprawie. "Czy droga to jest jakaś bariera, przez którą smród do mnie nie dotrze?" - pytał retorycznie urzędników na zebraniu 4 czerwca. fot. Karol Gapiński
Wenecja, norka, pozwolenie budowlane, ferma, hodowla
Pozwolenie na norki będzie cofnięte
W ostatnim wydaniu papierowych "Pałuk" (nr 23/2013) pisaliśmy o planowanej hodowli norek w Wenecji. W poniedziałek, 10 czerwca po południu starosta żniński po przeanalizowaniu dokumentów dostrzegł, iż obowiązujące pozwolenie na budowę hodowli norek zostało wydane osobie, która w tamtym momencie już nie była właścicielem działki, więc są podstawy prawne, aby to pozwolenie cofnąć.
Wczesnym popołudniem 10 czerwca starosta żniński, Zbigniew Jaszczuk wydał decyzję o wznowieniu postępowania na wydanie pozwolenia na budowę 24 wiat dla hodowli norek na działce 230/3 w Wenecji pod Żninem. Pozwolenie zostało wydane Jackowi Sobolewskiemu w lipcu zeszłego roku na podstawie uzyskanej w Urzędzie Miejskim w Żninie decyzji o warunkach zabudowy dla tej inwestycji.
- Przejrzałem te dokumenty dokładnie i okazało się, że raz jeszcze ten właściciel posesji wystąpił w listopadzie zeszłego roku o zmianę pozwolenia w związku ze zmianą konstrukcji i ustawienia tych klatek w projekcie. 20 listopada ub.r. sprzedał tę działkę firmie "Norpol 2" w Żdżorach. Z kolei 10 grudnia wydano zmienione pozwolenie budowlane poprzedniemu właścicielowi działki, czyli wnioskodawcy w sprawie wydania tego pozwolenia. Szkopuł w tym, że on wówczas nie był już właścicielem tej działki. 18 grudnia wpłynął do nas akt notarialny o sprzedaży tej działki przez Jacka Sobolewskiego spółce "Norpol 2". Dlatego wydane pozwolenie tak naprawdę zostało wydane nie na faktycznego właściciela działki i na tej podstawie wydałem dzisiaj [10 czerwca - przyp. kg] decyzję o wznowieniu postępowania, co jest niezbędnym krokiem do cofnięcia pozwolenia budowlanego - powiedział nam Zbigniew Jaszczuk.
W poniedziałek, 10 czerwca o 19.00 komitet protestacyjny złożony z mieszkańców Wenecji i zawiązany do walki z planami hodowców norek ma się spotkać na pierwszym spotkaniu roboczym.
Więcej w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki lub e-Pałukach w czwartek, 13 czerwca.
Karol Gapiński, 10 VI 2013
Inne teksty na ten temat:
Cios w serce Pałuk
80 tysięcy norek
Starosta zawraca norki
Film pt. Hodowcom norek mówią: Nie!
Błędy w piśmie wysłanym z UM w Żninie
Burmistrz cofnął decyzję dla norek
Norki w metalu cofnięte, norki w drewnie czekają
Norki w uśpieniu
Nowa lokalizacja fermy norek
Smród wyczuwalny w miodzie
Norpol II zbuduje fermy w Wenecji
Norek w metalu już nie będzie
Stopował norki, teraz chce je hodować
Natura 2000 wymaga, by zwrócić się o ocenę
Roland Pilarski teraz chce hodować norki
Norki w zawieszeniu
Inwestor zaskoczył mieszkańców
Decyzję o norkach zbada wojewoda
Chcą mieć pewność, że norki znów nie zagrożą
Norki nadal w zawieszeniu
Decyzja dla norek unieważniona
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze