Reklama

Szkoła pod żaglami

Mogilno, ZS , żeglarstwo
    Szkoła pod żaglami

     Zgodnie z tradycją Zespołu Szkół w Mogilnie, co roku odbywają się spotkania integracyjne uczniów klas pierwszych. W tym roku grupa młodzieży klasy Ia LO o profilu matematycznym wraz z wychowawcą Joanną Wieczorkowską udała się do Ośrodka Żeglarskiego Yacht Klub Polski Inowrocław w Łącku k. Pakości.

     Celem spotkania było wzajemne poznanie się zespołu klasowego. Spotkanie rozpoczęło się od powitania młodzieży przez komandora klubu. Wyłoniony z uczestników pobytu poczet sztandarowy przy dźwięku wybijanych szklanek wciągnął na maszt banderę Yacht Klubu Polski. Następnie komandor klubu krótko przedstawił jego historię, akwen, na którym mieści się ośrodek, zachęcał do rozwijania zainteresowań, zdobywania stopni żeglarskich, udziału w rejsach śródlądowych i morskich oraz uprawiania sportów wodnych, które zapewniają młodym ludziom cenne wzorce  - wykształcają pracowitość, wytrwałość, umiejętność podejmowania decyzji i brania za nie odpowiedzialności oraz  pozwalają na bliski kontakt z przyrodą, wodą i  wiatrem.

    Podczas spotkania młodzież miała okazję zaprezentować swoje zainteresowania, umiejętności muzyczno-wokalne, sportowe oraz kulinarne. Był też  turniej tenisa stołowego. Zaplanowano także mecze piłki siatkowej oraz nożnej, które z powodu złej aury musiały zostać odwołane. Główną atrakcją pobytu było żeglowanie jachtem po jeziorze Mielno, po którym wygłodniali świeżo upieczeni majtkowie zasiedli do stołu biesiadnego.

Reklama

Beata Lachowicz, 3 X 2013

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Reklama

Wideo palukiznin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości