Reklama

Tartan będzie za rok

Na końcowy efekt modernizacji stadionu w Szubinie trzeba będzie poczekać do końca wakacji 2014 roku, ale prace budowlane rozpoczną się jeszcze w roku bieżącym

Szubin, stadion, tartan, modernizacja, bieżnia
     Tartan będzie za rok
    Firma Saltex Europa sp. z o.o. z Wrocławia wykona modernizację stadionu w Szubinie i położy bieżnię tartanową. Pierwsze prace mają rozpocząć się w tym roku, ale całość z bieżnią ma być gotowa na inaugurację czwartków lekkoatletycznych w 2014 roku.

     Do przetargu na wykonanie przebudowy boiska sportowego i położenia nawierzchni tartanowej na bieżni zgłosiły się cztery podmioty. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Saltex Europa spółka z o.o. z Wrocławia, która zadeklarowała, że zaplanowane prace wykona za 2.597.055,16 zł.
     Oprócz wykonania bieżni tartanowej, wrocławska firma będzie musiała wykonać nowe ogrodzenia, a na boisku nowe stanowiska dla konkurencji lekkoatletycznych, m.in.: skoku w dal, trójskoku, pchnięcia kulą, rzutu oszczepem, rzutu młotem, skoku wzwyż, skoku o tyczce, rów z wodą. Bieżnia będzie koloru niebieskiego z sześcioma torami do biegu na dystansie 100 m i czterema na dystansie 400 metrów (po obwodzie).
     Jak nam powiedział zastępca burmistrza Szubina Mariusz Piotrkowski, jeszcze we wrześniu ma być podpisana umowa z firmą Saltex. Kilka dni po podpisaniu umowy wykonawcy zostanie przekazany plac budowy.
     - W tym roku zostaną wykonane prace ziemne - informuje wiceburmistrz Mariusz Piotrkowski. - Trudno powiedzieć na jakim etapie w tym roku zostaną zakończone. Na pewno sam tartan będzie położony w przyszłym roku na wiosnę. Chcemy, by inauguracja nowego sezonu czwartków lekkoatletycznych odbyła się na tartanie.
     Modernizacja stadionu będzie możliwa nie tylko dzięki gminnym funduszom. Na to zadanie środki pochodzą z budżetu powiatu nakielskiego i Lokalnej Grupy Rybackiej. Na całość zarezerwowane zostało 4.320.000 zł. Po przetargu zostaną więc oszczędności. Zapytaliśmy Mariusza Piotrkowskiego, na co zostaną one przeznaczone. - Chciałbym, aby zostały skierowane na inwestycje, niewykluczone że posłużą nam na zmniejszenie deficytu budżetowego. Na razie nie podjęliśmy decyzji na co zostaną przeznaczone - powiedział nam Mariusz Piotrkowski.

Remigiusz Konieczka
Pałuki nr 1127 (38/2013)

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Reklama

Wideo palukiznin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości