Na końcowy efekt modernizacji stadionu w Szubinie trzeba będzie poczekać do końca wakacji 2014 roku, ale prace budowlane rozpoczną się jeszcze w roku bieżącym
Szubin, stadion, tartan, modernizacja, bieżnia
Tartan będzie za rok
Firma Saltex Europa sp. z o.o. z Wrocławia wykona modernizację stadionu w Szubinie i położy bieżnię tartanową. Pierwsze prace mają rozpocząć się w tym roku, ale całość z bieżnią ma być gotowa na inaugurację czwartków lekkoatletycznych w 2014 roku.
Do przetargu na wykonanie przebudowy boiska sportowego i położenia nawierzchni tartanowej na bieżni zgłosiły się cztery podmioty. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Saltex Europa spółka z o.o. z Wrocławia, która zadeklarowała, że zaplanowane prace wykona za 2.597.055,16 zł.
Oprócz wykonania bieżni tartanowej, wrocławska firma będzie musiała wykonać nowe ogrodzenia, a na boisku nowe stanowiska dla konkurencji lekkoatletycznych, m.in.: skoku w dal, trójskoku, pchnięcia kulą, rzutu oszczepem, rzutu młotem, skoku wzwyż, skoku o tyczce, rów z wodą. Bieżnia będzie koloru niebieskiego z sześcioma torami do biegu na dystansie 100 m i czterema na dystansie 400 metrów (po obwodzie).
Jak nam powiedział zastępca burmistrza Szubina Mariusz Piotrkowski, jeszcze we wrześniu ma być podpisana umowa z firmą Saltex. Kilka dni po podpisaniu umowy wykonawcy zostanie przekazany plac budowy.
- W tym roku zostaną wykonane prace ziemne - informuje wiceburmistrz Mariusz Piotrkowski. - Trudno powiedzieć na jakim etapie w tym roku zostaną zakończone. Na pewno sam tartan będzie położony w przyszłym roku na wiosnę. Chcemy, by inauguracja nowego sezonu czwartków lekkoatletycznych odbyła się na tartanie.
Modernizacja stadionu będzie możliwa nie tylko dzięki gminnym funduszom. Na to zadanie środki pochodzą z budżetu powiatu nakielskiego i Lokalnej Grupy Rybackiej. Na całość zarezerwowane zostało 4.320.000 zł. Po przetargu zostaną więc oszczędności. Zapytaliśmy Mariusza Piotrkowskiego, na co zostaną one przeznaczone. - Chciałbym, aby zostały skierowane na inwestycje, niewykluczone że posłużą nam na zmniejszenie deficytu budżetowego. Na razie nie podjęliśmy decyzji na co zostaną przeznaczone - powiedział nam Mariusz Piotrkowski.
Remigiusz Konieczka
Pałuki nr 1127 (38/2013)
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze