Reklama

Wodbar dał najniższą stawkę

Gmina Barcin, Wodbar, oferty, śmieci, odbiór
     Wodbar dał najniższą stawkę
     Wczoraj w południe minął termin składania ofert w gminie Barcin na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych. Wpłynęły trzy oferty. 

     Najniższą cenę za odbiór odpadów zaproponował Wodbar. Stefan Firszt, dyrektor Wodbaru poinformował, że spółka złożyła ofertę opiewającą na 2.332.000 zł. Sanikont zaproponował swoje usługi za kwotę sięgająca niemal 3.000.000 zł, a Corimp złożył ofertę przekraczającą 5.000.000 zł. Teraz trwa ocena ofert pod względem formalnym. Oficjalnego wyniku przetargu jeszcze nie ma.
     - Świadomie złożyłem swoją ofertę bardzo nisko, bo przypuszczałem, że inni będą chcieli grać ceną - powiedział Stefan Firszt i dodał, że jeśliby wszyscy mieszkańcy zapłacili stawkę, jaką uchwaliła gmina, to pieniędzy byłoby więcej niż firma chce, ale gmina musi też pokryć dodatkowe koszty związane z wprowadzeniem nowego systemu gospodarki odpadami. Stefan Firszt po otwarciu ofert nie popada w euforię, podkreśla, że umowa zawarta jest na długi okres, w którym wiele może ulec zmianie, jak choćby ceny paliwa. - Nie można być nigdy spokojnym - powiedział dyrektor Wodbaru. - Jak dzisiaj jest dobrze, to nie znaczy, że za pół roku też będzie. Ale muszę powiedzieć, że dziś nie jest źle. Trzeba stale analizować sytuację, przewidywać różne scenariusze. Jak już zostanie ogłoszone, że „Wodbar” wygrał, to jeden dzień będę się cieszyć, a potem twardo będę stąpać po ziemi. Gmina Barcin zawrze umowę ze zwycięską firmą na 2,5 roku.

Magdalena Kruszka
Pałuki nr 1109 (20/2013)

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Reklama

Wideo palukiznin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości