W dniach 15, 16 i 18 czerwca uczniowie klas ósmych ze Szkoły Podstawowej nr 1 odwiedzali Muzeum Ziemi Szubińskiej, by oglądać wystawę poświęconą historii szubińskiego sportu.
Przewodnikami były panie: Kamila Czechowska i Iwona Kruk. Wystawie towarzyszyły filmy – wywiady ze sportowcami, trenerami i działaczami sportowymi. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem przyglądali się licznym eksponatom: fotografiom, strojom sportowym, sprzętowi sportowemu zgromadzonymi na wystawie. Na filmach rozpoznawali swoich nauczycieli, sąsiadów
i członków rodzin. Słuchając m.in. Doroty Adamczewskiej, Ryszarda Adamczewskiego, Tomasza Kaszewskiego, Kazimierza Krzywdzińskiego, Jarosława Godka, Jacka Woźniaka poznawali ich życiorysy, ale też uczyli się lokalnego patriotyzmu. Wizyty ósmoklasistów w MZSz odbywały się
w ramach innowacji pedagogicznej „Świadomy obywatel gminy, powiatu i województwa”.
Tekst: Artur Michalak, SP 1
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze