Reklama

Burmistrz chce zlikwidować PGM

Żnin, PGM, burmistrz, plany likwidacyjne
     Burmistrz chce zlikwidować PGM
     Włodarz Żnina potwierdził informację o tym, że po wakacjach przedstawi pomysł likwidacji Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej w Żninie.

     Burmistrz Żnina Leszek Jakubowski w rozmowie z nami potwierdził, że jego zamiarem po wakacjach będzie poddanie pod dyskusję kwestii podjęcia stosownej uchwały przez Radę Miejską odnośnie likwidacji Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej spółka z o.o. w Żninie. Spółka, której prezesem jest Stanisław Wiciński, zarządza gminnymi zasobami mieszkaniowymi.
     Włodarz powiedział, że za zeszły rok osiągnięty został przez PGM nawet zysk w wysokości 3.000 zł. - Jednak oni mają przy tym ponad 1 miliona złotych niezapłaconych czynszów, które zalegają im mieszkańcy. Dlatego ten zysk jest taki tylko na papierze, bo w rzeczywistości mamy do czynienia ze stratami - powiedział burmistrz.
     Dodał również, że ma swój plan na rozwiązanie kwestii zarządzania zasobami mieszkaniowymi gminy Żnin, jeśli PGM zostanie zlikwidowane. W przedsiębiorstwie obecnie pracuje 11 osób. Leszek Jakubowski uważa, że likwidacja PGM nie będzie oznaczała utraty pracy dla wszystkich tych osób.
     - Ja jestem zaskoczony. Pierwsze o tym słyszę, że pan burmistrz zamierza zlikwidować PGM. Dlatego teraz nawet nie jestem w stanie tego komentować - powiedział nam Stanisław Wiciński.
     Nieco wcześniej, bo na sesji absolutoryjnej Rady Miejskiej Żnina, czyli pod koniec czerwca, radny opozycyjnego klubu Niezależnych Andrzej Wieczorek przywołał temat zarządzania mieszkaniami na zlecenie PGM, co realizuje od dawna licencjonowany zarządca nieruchomości Krzysztof Jóźwiak - Ze sprawozdania z działalności PGM wynika, że do przeszło 1.000.000 zł wzrosły zaległości na czynszach, a pan Krzysztof Jóźwiak, który wykonuje de facto zadania zarządcy dla PGM, zarabiał z tego tytułu 42.000 zł od PGM. To nie wpływa korzystnie na spółkę i jest szkodliwe. A w firmie jest inny pracownik etatowy, który z tymi samymi uprawnieniami, co pan Krzysztof Jóźwiak, mógłby zająć się zarządzaniem mieszkaniami. Proszę o natychmiastowe naprawienie tej sytuacji - zażądał od burmistrza Andrzej Wieczorek.
     Jednak włodarz Żnina póki co nie podjął żadnych kroków w tej sprawie. Zapowiedział też, że udzieli odpowiedzi Andrzejowi Wieczorkowi na piśmie.

Karol Gapiński
Pałuki nr 1117 (28/2013)

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Reklama

Wideo palukiznin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości