Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji negatywnie zaopiniowało wniosek Rady Miejskiej w Szubinie, aby nadać osadzie nazwę Dwór Chobielin. Osada ma się nazywać Chobielin-Dwór.
Rada Miejska w Szubinie po konsultacjach z mieszkańcami podjęła uchwałę o nadaniu nazwy osadzie Dwór Chobielin w czerwcu. Przypomnijmy, że na wniosek Radosława Sikorskiego, mieszkańca Chobielina, gmina wszczęła procedurę wydzielenia z miejscowości Chobielin osady - teren dworu, w którym mieszka minister - i nadaniu jej odrębnej nazwy. Teren wokół dworu w Chobielinie miał nosić nazwę Dwór Chobielin. Uchwała została wysłana do ministerstwa administracji i cyfryzacji, aby uzyskać opinię ministra. W Departamencie Współpracy z Jednostkami Samorządu Terytorialnego w MAiC stwierdzono, że nie można pozytywnie zaopiniować takiej nazwy osady. Ze względu na brak odrębnej numeracji porządkowej oraz położenie pomiędzy osadą Młynki, która jest integralną częścią Chobielina i wsią główną ministerstwo zaproponowało, aby nowa osada przyporządkowana została do wsi Chobielin. Ministerstwo zwróciło uwagę, że w polskim nazewnictwie miejscowości nie ma nazw rozpoczynających się od członu Dwór. Zaproponowano nazwę Chobielin-Dwór jako osadę wsi Chobielin. Jak nam wyjaśniła sekretarz gminy Renata Kabulla, wszystko wskazuje na to, że najprawdopodobniej procedura nadania nazwy osadzie będzie musiała być przeprowadzona od początku łącznie z konsultacjami, a zakończy ją nowa uchwała Rady Miejskiej.
Remigiusz Konieczka
Pałuki nr 1174 (33/2014)
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze