Reklama

Chobielin-Dwór, a nie Dwór Chobielin

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji negatywnie zaopiniowało wniosek Rady Miejskiej w Szubinie, aby nadać osadzie nazwę Dwór Chobielin. Osada ma się nazywać Chobielin-Dwór.

     Rada Miejska w Szubinie po konsultacjach z mieszkańcami podjęła uchwałę o nadaniu nazwy osadzie Dwór Chobielin w czerwcu. Przypomnijmy, że na wniosek Radosława Sikorskiego, mieszkańca Chobielina, gmina wszczęła procedurę wydzielenia z miejscowości Chobielin osady - teren dworu, w którym mieszka minister - i nadaniu jej odrębnej nazwy. Teren wokół dworu w Chobielinie miał nosić nazwę Dwór Chobielin. Uchwała została wysłana do ministerstwa administracji i cyfryzacji, aby uzyskać opinię ministra. W Departamencie Współpracy z Jednostkami Samorządu Terytorialnego w MAiC stwierdzono, że nie można pozytywnie zaopiniować takiej nazwy osady. Ze względu na brak odrębnej numeracji porządkowej oraz położenie pomiędzy osadą Młynki, która jest integralną częścią Chobielina i wsią główną ministerstwo zaproponowało, aby nowa osada przyporządkowana została do wsi Chobielin. Ministerstwo zwróciło uwagę, że w polskim nazewnictwie miejscowości nie ma nazw rozpoczynających się od członu Dwór. Zaproponowano nazwę Chobielin-Dwór jako osadę wsi Chobielin. Jak nam wyjaśniła sekretarz gminy Renata Kabulla, wszystko wskazuje na to, że najprawdopodobniej procedura nadania nazwy osadzie będzie musiała być przeprowadzona od początku łącznie z konsultacjami, a zakończy ją nowa uchwała Rady Miejskiej.

Remigiusz Konieczka

Reklama

Pałuki nr 1174 (33/2014)

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Reklama

Wideo palukiznin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości