Reklama

Kandydaci na burmistrza Szubina

Wybory, Szubin, kandydaci, burmistrz, fotel
     Kandydaci na burmistrza Szubina
     Przedstawiamy sylwetki kandydatów na fotel burmistrza Szubina.

 

Artur Krajewski

         fot. Remigiusz Konieczka

Artur Michalak

           fot. Remigiusz Konieczka

     Artur Krajewski
     Artur Krajewski urodził się w Szubinie, ma 40 lat, żonę i dwójkę dzieci (córka i syn). Ukończył Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie w latach 2000-2003 uzyskując licencjat z administracji i Wyższą Szkołę Humanistyczną w Pułtusku w latach 2005-2007 uzyskując tytuł magistra pedagogiki.
     Od 2011 pracuje w Komendzie Miejskiej Policji w Bydgoszczy jako zastępca naczelnika wydziału prewencji. Poprzednio był: naczelnikiem wydziału prewencji KPP w Nakle (2004-2006), komendantem Komisariatu Policji w Kcyni (2006), naczelnikiem wydziału prewencji i ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Żninie (2006-2007), zastępcą komendanta Komisariatu Policji Bydgoszcz Błonie (2007-2009). W policji od 21 stycznia 1996 roku.
     Kandydat nie należy do żadnej partii politycznej. Należy do organizacji pozarządowych: Polski Czerwony Krzyż, Fundacja DKMS Baza Dawców Szpiku. Jest również członkiem UKB Szubin. Pełni funkcję przewodniczącego zarządu Osiedla Leśnego w Szubinie.
     Do swoich najważniejszych sukcesów i osiągnięć kandydat zalicza pracę społeczną na rzecz innych ludzi i docenienie tych działań przez społeczeństwo tytułem Wolontariusza Roku 2012 w powiecie nakielskim. W 2012 roku otrzymał również najwyższe wyróżnienie nadawane przez marszałka województwa kujawsko-pomorskiego w dziedzinie Działalność społeczna i pomoc drugiemu człowiekowi. Za działalność społeczną odznaczony został przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Brązowym Krzyżem Zasługi.
     Na pytanie o cel kandydowania odpowiada: - Chcę rozwijać naszą gminę nie tylko słowami, ale przede wszystkim czynami i konkretnymi realnymi działaniami, które będą skuteczne. Hasło wyborcze: Działajmy realnie i skutecznie.
     Artur Krajewski jest przedstawicielem Komitetu Wyborczego Wyborców Szubińska Inicjatywa Samorządowa dla Gminy Szubin.
     Artur Michalak
     Artur Michalak urodził się we Wrześni, ma 47 lat, żonę i dwóch synów. Uzyskał magisterium na filologii polskiej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Ukończył studia podyplomowe z zakresu etyki, wiedzy o społeczeństwie, zarządzania oświatą. Pracował w Szkole Podstawowej w Brzozówce pod Toruniem (1992-1999), a teraz w Gimnazjum nr 1 w Szubinie (1999-2014).
     Kandydat jest członkiem Platformy Obywatelskiej RP od 2007 r. W strukturach ugrupowania zajmuje następujące stanowiska: wiceprzewodniczący PO w powiecie nakielskim, przewodniczący koła PO RP w Szubinie, członek Rady Regionu PO RP w województwie kujawsko-pomorskim. W samorządzie był radnym Rady Powiatu Nakielskiego w kadencji 2006-2010 (pełnił funkcję przewodniczącego komisji edukacji, promocji i sportu), a w kadencji 2010-2014 jest przewodniczącym Rady Powiatu Nakielskiego.
     Artur Michalak zakładał Fundację Partnerstwo dla Krajny i Pałuk, w której działa. Założył i działa w Stowarzyszeniu Inicjatyw Rozwoju Rynarzewa (sekretarz), Stowarzyszeniu Młody Szubin (członek komisji rewizyjnej), Stowarzyszeniu Sędziwój (członek komisji rewizyjnej). Oprócz tego działa w Szubińskim Towarzystwie Kulturalnym oraz jest członkiem Zarządu Forum Przewodniczących Rad Gmin/Powiatów Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
     Za swój największy sukces uważa inwestycje powiatowe w gminie Szubin: drogi i chodniki, salę gimnastyczna przy LO, całodobową placówkę opiekuńczo-wychowawczą i skatepark w Szubinie. Obok tych osiągnięć kandydat dodaje: redakcja Słownika gwary pałuckiej, przewodnika po organizacjach pozarządowych Dokąd po pomoc na Krajnie i Pałukach? oraz mapy i przewodników rowerowych powiatu nakielskiego. Artur Michalak uhonorowany został nagrodą Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego za budowanie społeczeństwa obywatelskiego.
     Po co kandyduje? - Działając od kilkunastu lat w organizacjach pozarządowych oraz od ośmiu w samorządzie powiatowym, poznałem najważniejsze potrzeby i szanse naszego regionu. Kandyduję, bo chcę podniesienia jakości życia mieszkańców gminy Szubin. Dając swoją wiedzę, umiejętności, energię i doświadczenie, przyczynię się do rozwoju naszej gminy. Wiem, że wspólnie możemy to osiągnąć.
     Hasło wyborcze: Wspólnie to znaczy odpowiedzialnie i efektywnie!
Artura Michalaka jako kandydata na stanowisko burmistrza Szubina desygnuje Komitet Wyborczy Wyborców Artur Michalak Wspólna Gmina Szubin, popiera go oficjalnie Platforma Obywatelska RP.

Reklama

Mariusz Piotrkowski

       fot. Remigiusz Konieczka

Stanisław Wypych

       fot. Remigiusz Konieczka

     Mariusz Piotrkowski
     Mariusz Piotrkowski urodził się w Wągrowcu, ma 40 lat, żonę i dwójkę dzieci (córka i syn). Ma wykształcenie wyższe ekonomiczne. W 1998 r. uzyskał tytuł licencjata, a w 2000 roku tytuł magistra na Wydziale Ekonomii Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, kierunek finanse i bankowość. W 2004 roku ukończył studia podyplomowe w Wyższej Szkole Zarządzania i Finansów w Bydgoszczy, kierunek rachunkowość budżetowa.
     Od stycznia 1994 r. do maja 2002 r. pracował w Zakładzie Urządzeń Dozymetrycznych Polon-Alfa. Zaczynał od stanowiska montera układów elektronicznych, a ostatnie lata był specjalistą do spraw systemu jakości (ISO 9001). Od maja 2002 r. do lipca 2003 r. pracował jako podinspektor wydziału podatków i opłat w Urzędzie Miejskim w Bydgoszczy. Od lipca 2003 r. pracuje w Urzędzie Miejskim w Szubinie. Na początku na stanowisku podinspektora w wydziale finansowym, później w wydziale świadczeń rodzinnych, a od lutego 2007 roku do dziś jest zastępcą burmistrza Szubina.
     Kandydat nie należał i nie należy do żadnej partii politycznej. W wyborach do Rady Powiatu w Nakle w 2010 roku kandydował z listy SLD. Od 2007 roku jest zastępcą burmistrza Szubina. Mariusz Piotrkowski nie działa w żadnej organizacji pozarządowej.
     Do najważniejszych osiągnięć kandydat zalicza w pierwszej kolejności rodzinę, w której ma oparcie i zawsze może na nią liczyć. Po drugie wykształcenie, które umożliwia rozumienie procesów gospodarczych i podejmowanie racjonalnych decyzji. Po trzecie pracę, która daje możliwość bycia częścią wielu ważnych przedsięwzięć i inwestycji. Praca sprawia, że może brać udział w tym, co lubi najbardziej, a mianowicie rozbudowie i rozwoju gminy Szubin.
     Na pytanie, w jakim celu kandyduje, odpowiada: - Od prawie ośmiu lat mam wpływ na funkcjonowanie gminy Szubin. Praca ta daje mi dużo satysfakcji i jest zgodna z moim wykształceniem, a teraz i doświadczeniem. Dalej chciałbym kierować gminą i  przyczyniać się do jej rozwoju. Wiem, czego oczekują mieszkańcy, mam wizję naszej gminy oraz pomysły na przedsięwzięcia, które chciałbym zrealizować. Hasło wyborcze: Budujmy razem.
     Mariusza Piotrkowskiego wystawia i popiera Koalicyjny Komitet Wyborczy SLD Lewica Razem.
     Stanisław Wypych
     Stanisław Wypych urodził się w Szubinie, ma 48 lat, żonę i troje dzieci (córka, dwóch synów). Ukończył z tytułem magistra kierunek Turystyka i Rekreacja, na specjalności kultura fizyczna i zarządzanie sportem w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy. Od 1 sierpnia 1986 r. pracuje w Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska w Szubinie. Zaczynał na stanowisku magazyniera, następnie był kierownikiem rejonu, a od 2010 r. do dziś jest wiceprezesem zarządu spółdzielni.
     Nie należał do żadnej partii politycznej. W poprzednich wyborach startował z list Polskiego Stronnictwa Ludowego. W samorządzie był radnym Rady Miejskiej w Szubinie w kadencji 2002-2006 oraz 2006-2010. Pełnił funkcję przewodniczącego komisji oświaty, kultury, sportu, opieki społecznej i zdrowia. W kadencji 2010-2014 jest członkiem komisji budżetu. Kandydat działał w Stowarzyszeniu Old Boys Szubin, a obecnie działa w stowarzyszeniu Kraina Uśmiechu, jako członek zarządu.
     Do swoich najważniejszych sukcesów i osiągnięć zaliczył: wspaniałą rodzinę, w tym trójkę dzieci, zdobycie wykształcenia, a jednocześnie otrzymanie awansu zawodowego. Dodał do tego również zainicjowanie balów karnawałowych z dwójką w Zespole Szkół w Szubinie, które trwają do dziś.
     W jakim celu kandyduje: - Korzystam z praw demokracji, a jednocześnie dostrzegam możliwość dokonania wielu zmian na rzecz miasta i gminy.
     Hasło wyborcze: Zdecydowałem - Kandyduję. Razem zmienimy jutro.
     Stanisław Wypych jest przedstawicielem Komitetu Wyborczego Wyborców Stanisław Wypych.

Reklama

Remigiusz Konieczka
Pałuki nr 1184 (43/2014)

 

Przejdź do forum.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Reklama

Wideo palukiznin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości