O zmianie dotychczasowej nazwy ośrodka Fabian Polak poinformował nas przy okazji dłuższej rozmowy. Próbowaliśmy ustalić czy docierające do naszej redakcji niepokojące sygnały o jego funkcjonowaniu mają odzwierciedlenie w rzeczywistości.
Przypomnijmy, że Leśny Dom Seniora został zlicytowany po kilkukrotnych próbach jego sprzedaży przez syndyka masy upadłościowej Radosława Małkiewicza. Jest to pokłosie decyzji Sądu Rejonowego w Bydgoszczy (XV Wydział Gospodarczy), który 29 lipca 2024 r. ogłosił upadłość byłego właściciela nieruchomości, prowadzącego działalność gospodarczą pod firmą P.P.H.U. Orion). Stał się niewypłacalny.
ZMIANY WŁASNOŚCIOWE
Zanim obiekt został sprzedany, decyzją syndyka funkcjonował pod zarządem Olimpii Komosińskiej oraz Iwony Słomińskiej do końca lutego bieżącego roku. Od 1 marca jego dzierżawcą został pochodzący z Podkarpacia Stanisław Kolbuszewski, który w Rzeszowie prowadzi spółkę MS Invest, związaną z szeroko rozumianą branżą budowlaną, a także równolegle otwierał dom opieki dla seniorów w swojej rodzimej lokalizacji.
Na początku października Radosław Małkiewicz przekazał Pałukom, że spółka Polbud Polak z Padniewka, na czele której stoi Fabian Polak, wygrała przetarg i wpłaciła wadium na poczet wykupu Leśnego Domu Seniora w Piastowie. Do czasu sporządzenia aktu notarialnego firma była dzierżawcą obiektu. Zmieniło się to w ostatnim tygodniu października, kiedy to transakcja została już w całości sfinalizowana. Polbud Polak wykupił ośrodek za blisko 17 mln zł (pierwotnie jego wartość szacowano na 22 mln zł).
KADRA
W ostatnim czasie do naszej redakcji zaczęły docierać niepokojące sygnały, związane ze zmianą właściciela i zarządcy. Informowano nas o wyrzuceniu z pracy Pauliny Flicińskiej, odejściu 15 opiekunek oraz rezygnacji 20 pensjonariuszy. Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Fabianem Polakiem, który zaprzeczył tym doniesieniom. Zaznaczył, że mająca zarządzać ośrodkiem Paulina Flicińska nie została zwolniona. Współpraca z nią miała z założenia charakter krótkotrwały, polegający na koordynowaniu pracą dawnego LDS wyłącznie w początkowej fazie przejęcia. - Część kadry wiadomo, że musiała odejść, ponieważ była zatrudniona przez byłego dzierżawcę. Mowa o 5 osobach na różnych stanowiskach, które taką decyzję podjęły samodzielnie - nie zostały zwolnione - usłyszeliśmy od prezesa Polbud Polak.
PENSJONARIUSZE
Co z pensjonariuszami? - Przebywa u nas aktualnie 70 osób. Po przejęciu ośrodka było ich łącznie 76. Zrezygnowała tylko jedna podopieczna - przekazał Fabian Polak. Wiemy, że 5 osób zmarło w szpitalach.
Udało nam się skontaktować z synem jednej z mieszkanek domu opieki (imię i nazwisko znane redakcji), który przyznał, że z relacji jego mamy wynika, że dotychczasowy standard nie zmienił się i jest na zadowalającym poziomie.
ZMIANA NAZWY
Warto zaznaczyć, że nowy właściciel zdecydował się na zmianę nazwy Leśnego Domu Seniora. Od teraz obiekt w Piastowie to Centrum Opiekuńczo-Rehabilitacyjne NaturaMed. Jak zaznacza, zmiana nazwy ma na celu podkreślenie nowego etapu w jego historii. - Chcemy, by nowa identyfikacja odzwierciedlała świeże podejście, nowe standardy i otwartość na zmiany. Pragniemy, aby obiekt był kojarzony z pozytywną energią, wysoką jakością, niezależnie od wcześniejszych doświadczeń. Naszym priorytetem jest zapewnienie całodobowej, profesjonalnej opieki oraz kompleksowej rehabilitacji w przyjaznej, domowej atmosferze. Widząc duże zainteresowanie oraz potencjał naszego działu rehabilitacyjnego, planujemy rozszerzyć działalność i otworzyć obiekt także dla osób z zewnątrz. W związku z tym zachęcamy do kontaktu osoby doświadczone, zainteresowane współpracą przy rozwoju tego projektu - zauważył właściciel.
Obecnie trwa modernizacja obiektu, przeprowadzany jest przegląd i odnowiona strefa SPA. Poszukiwani są również kandydaci na stanowiska: dyrektor obiektu, kierownik oddziału opiekuńczo-medycznego oraz opiekun medyczny.
Justyna Kulpińska
Pałuki 45/2025 [1760]
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze