Święto Ryby w Żninie
fot. Karol Gapiński
Żnin, rynek, ryby, grill, koncerty
Święto Ryby na rynku
Pierwsza edycja Święta Ryby była przystawką do wielkiej uczty, która w miniony weekend trwała w Żninie. Przy rybie żninianie i ich goście ucztowali na rynku starego miasta.
W piątkowe popołudnie 7 czerwca na placu Wolności rozpoczęło się wielkie, weekendowe ucztowanie. Przywieziony został na rynek wielki, kilkupoziomowy grill, tzw. "smoker". Na ruszt powędrowały wędzone pstrągi i łososie alaskańskie oraz pstrąg faszerowany. Niezależnie od dań z grilla goście mogli też degustować klasyczną rybę smażoną z frytkami. Prowadzący imprezę natomiast przedstawili kilka tajników, które gwarantują udane grillowanie ryb.
Oprócz uczty kulinarnej była też uczta muzyczna. Na scenie ustawionej pod Basztą wystąpiły zespoły "The Cashed" i "Własny Port". Nie zabrakło również przyśpiewek ludowych i konkursów dla publiczności.
Więcej zdjęć w galerii.
Karol Gapiński, 10 VI 2013
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze