Żnin, zakład, Pepsi, zwolnienia
Zwolnienia w Pepsi
Trzynaście osób w Pepsi straciło pracę. Zakład czeka reorganizacja, ale nie wiemy jaka, bo na temat przyszłości Pepsi milczy.
W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o tym jak pracownik zakładu Pepsi w Żninie Piotr Balcerzak odebrał nagrodę za osiągnięcia na niwie zawodowej w głównej siedzibie firmy w Nowym Jorku. Publikacja zbiegła się z innym, mniej przyjemnym wydarzeniem, a mianowicie zwolnieniami. O nich poinformowali nas czytelnicy.
- Zmiany organizacyjne w Żninie są związane ze zmniejszeniem produkcji w zakładzie, będącej wynikiem uruchomienia dodatkowej linii produkcyjnej w fabryce w Michrowie. W rezultacie przeprowadzonych zmian, mających na celu racjonalizację kosztów, podjęto decyzje o rozwiązaniu umów o pracę z 13 pracownikami firmy z działów produkcji i nadzoru. Pracownicy ci oprócz odpraw ustawowych otrzymali dodatkowe odprawy od firmy. Ponadto pięciu innym pracownikom zakładu zaproponowano zmianę stanowiska pracy - poinformowała Małgorzata Skonieczna, dyrektor do spraw komunikacji zewnętrznej Europe Sector Pepsi Co.
Dyrektor zapewniła, że firma Pepsi podejmuje nieustanne wysiłki zmierzające do zwiększenia wydajności w zakładach w Polsce. Działania te obejmują usprawnienie procesów, wdrażanie nowych technologii i poszukiwanie kreatywnych sposobów podnoszenia efektywności pracy, w tym również realizację projektów związanych z ochroną środowiska. Za każdym razem, gdy zmiany organizacyjne wpływają na sytuację pracowników, firma dokłada wszelkich starań, by łagodzić ich negatywne skutki.
Zapytaliśmy o przyszłość zakładu w Żninie, gdyż pojawiły się głosy nawet o jego zamknięciu.
- Zgodnie z polityką prasową firma „Pepsi Co” nie udziela informacji na temat swoich planów biznesowych - informuje Małgorzata Skonieczna.
Remigiusz Konieczka
Pałuki nr 1033 (48/2011)
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze