Szubińskie Towarzystwo Kulturalne wraz z partnerem Muzeum Ziemi Szubińskiej serdecznie zapraszają na spacer nordic walking z Szubina na Folusz i powrót do Szubina.
Spacer odbędzie 11 lipca, godz. 10.00, sobota. S. Temat: ,,Oddech wśród pałuckich łąk”. Zbiórka - park na placu Wolności w Szubinie. Przewodnikiem po łakach będzie dr Ewa Krasicka-Korczyńska. Obowiązują zapisy tel. 523842475. Zaplanowano "zieloną" przekąskę. Informujemy uczestników z poza Szubina, że obok miejsca zbiórki - placu Wolności dostępny jest bezpłatny parking, na którym można zostawić samochód i wyruszyć w trasę. projektu realizowanego przez Szubińskie Towarzystwo Kulturalne pt. Aktywny turysta na pałuckich szlakach. Projekt pt. Aktywny turysta na pałuckich szlakach dofinansowany został przez Powiat Nakielski w ramach otwartego konkursu ofert. Stałym uczestnikom przypominamy o zabraniu "paszportu projektowego", by uzyskać kolejną pieczątkę.
Kalendarz dalszych działań przedstawia się następująco:
22 sierpnia, godz. 10.00, sobota. Spacer nordic walking: Szubin - Pińsko - Szubin. Temat: ,,Tam gdzie
park otula pałac”. Zbiórka - teren przy zatoczce obok Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie. Zaplanowano drobny poczęstunek inspirowany kuchnią szlachecką. Obowiązują zapisy tel. 523842475.
13 września, godz. 15.00, niedziela. Spacer historyczny po Szubinie - ,,Sędziwój z Szubina”.
Zbiórka - Muzeum Ziemi Szubińskiej.
Wszystkie działania zaplanowano na dni wolne od pracy - soboty lub niedziele, by mieszkańcy i turyści mogli wziąć w nich udział. Partnerem projektu stowarzyszenia jest Muzeum Ziemi Szubińskiej oraz Gmina Szubin - w tym sołectwo w Grzecznej Pannie i Pińsku. Koordynatorem i autorem projektu jest wiceprezes organizacji Kamila Czechowska, a stroną finansową zajmuje się księgowa stowarzyszenia Patrycja Banasiak. W projekcie obok aspektu związanego z ruchem na świeżym powietrzu przewidziano poznanie dziedzictwa historyczno-przyrodniczego Pałuk. Przewidziano także akcję zdobywania pieczątek w paszporcie projektowym, która przewiduje nagrody za uczestnictwo. Podczas realizowanych działań nie zabraknie poczęstunku inspirowanego przyrodą i tradycją szlachecką. Udział w projekcie jest bezpłatny. Zachęcamy do uczestnictwa i obserwowania strony muzeum oraz mediów społecznościowych. Projekt dofinansowany został przez Powiat Nakielski.
Zapraszamy!
Muzeum Ziemi Szubińskiej
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze