Wioletta Piasecka opowiedziała dzieciom o swoich książkach
fot. Barbara Filipiak
Żnin, biblioteka, Wioletta Piasecka, spotkanie
Wróżka w bibliotece
W piątek żnińską Bibliotekę Publiczną odwiedziła "wróżka" Wioletta Piasecka, która dzieciom opowiedziała o swoich książkach i sztukach teatralnych.
Spotkanie z Wiolettą Piasecką odbyło się o 10:00 w bibliotece w Żninie, a o 12:30 w filii bibliotecznej w Gorzycach. Na początku pisarka wyjaśniła, że tak naprawdę nie jest wróżką, lecz pisarką książek dla dzieci. - Ale ponieważ przyjechałam do was w stroju wróżki, to przywiozłam jednak ze sobą wróżby. Będzie można się dowiedzieć swojej przyszłości - powiedziała i dodała, że na wróżbę trzeba będzie sobie ciężko zapracować odpowiadając na różne pytania.
Podczas spotkania pisarka opowiedziała kim są i mogą być pisarze, jak powstają jej książki i skąd czerpie pomysły. - Tak naprawdę pisarz to każdy z nas. Nieważne jak wyglądamy. Każdy mógłby napisać chociaż jedną w życiu książkę, choćby o sobie. A do napisania książki tak naprawdę potrzebny jest dobry pomysł - usłyszano.
Autorka podczas spotkania opowiedziała o swojej twórczości, a zaczęła od najnowszej książki, która ukazała się 1 kwietnia. W Zagadkach piłkarskich połączyła swoją wielką pasję do piłki nożnej i książki. Także dzieci uczestniczące w spotkaniu okazały się fanami piłki nożnej, a zagadki piłkarskie rozwiązywały bardzo sprawnie, za co otrzymywały w nagrodę wróżbę na szczęście.
Wioletta Piasecka pisze również sztuki teatralne dla dzieci, a fragment jednej z nich przedstawiła na spotkaniu w kukiełkowym teatrzyku, który bardzo się podobał.
Dzieci zadawały także pisarce pytania, na które chętnie odpowiadała, a po spotkaniu podpisywała swoje książki i rozdawała autografy.
Więcej zdjęć w galerii oraz film w zakładce Filmy.
Barbara Filipiak, 13 V 2015
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze