Reklama

Motylki odlatują do szkoły. Wzruszające pożegnanie absolwentów PM 2 w Żninie (zdjęcia + film)

22/06/2026 12:59

Wspaniały, trwający ponad godzinę program artystyczny zaprezentowały dzieci z grupy Motylki w Przedszkolu Miejskim nr 2 w Żninie. To był ostatni ich publiczny występ w tej placówce. Nie dziwne więc, że po czterech latach w przedszkolu, codziennym widywaniu się, wspólnych radościach w chwilach sukcesu i wspierania się w gorszych momentach, teraz z niejednych oczu popłynęły łzy. Od września dzisiejsi absolwenci rozpoczną edukację szkolną.

22 czerwca br. to jeden z najważniejszych dni w dotychczasowym życiu 24 dzieci z grupy Motylki w Przedszkolu Miejskim nr 2 im. Jana Brzechwyw Żninie. Od września rozpoczną swoją edukację szkolną, a dzisiaj przyszedł czas na uroczyste pożegnanie z przedszkolem. Dzieci uczęszczały do placówki przy ul. Klemensa Janickiego przez ostatnie 4 lata. Przeszły pod okiem swoich nauczycielek niesamowity rozwój. Udowodniły to podczas akademii na pożegnanie z przedszkolem, w której zaprezentowały ponad godzinny, bogaty w układy taneczne, piosenki i wierszyki, program artystyczny. Przygotowany pod kierunkiem nauczycielki, która pełniła obowiązki wychowawczyni Motylków od pierwszych ich chwil w przedszkolu, Agaty Tyrakowskiej-Murawskiej.

Występ oparty był na piosenkach - wierszach Jana Brzechwy, znanych z Akademii Pana Kleksa. To właśnie ta opowieść została wykorzystana w scenariuszu widowiska zaprezentowanego przez Motylki. Był jednak również uroczysty polonez, a na koniec liczne podziękowania. od rodziców dla nauczycielek i dyrekcji oraz dla będącej motorem napędowym wielu inicjatyw, szefowej Rady Rodziców. Podziękowania spłynęły nie tylko na ręce wychowawczyni Motylków, ale także pań, które z nimi pracowały na co dzień, czyli Małgorzaty Meller - nauczycielki współorganizującej, Karoliny Piwowarskiej - woźnej i Anetty Brzykcy - nauczycielki wchodzącej, która zajęcia z Motylkami miała przez ostatnie dwa lata.

Reklama

Akademię Pana Kleksa podziwiali nie tylko zachwyceni i jednocześnie wzruszeni rodzice, nauczycielki i szefowa PM 2, Katarzyna Dojaś. Gośćmi honorowymi byli zastępczyni burmistrza Żnina Olga Berdysz i przewodniczący Rady Miejskiej w Żninie, Idzi Mądry.

Z rąk dyrektor przedszkola Katarzyny Dojaś absolwenci odebrali dyplomy i książki oraz  upominki.

Karol Gapiński

Miejsce zdarzenia mapa Pałuki Żnin
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 22/06/2026 19:55
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości