Dzisiaj z Przedszkolem nr 1 im. Marii Konopnickiej w Żninie pożegnały się Biedronki. Pożegnanie było bardzo piękne i wzruszające. Jutro zaplanowane jest zakończenie roku szkolnego kolejnej grupy pięciolatków w tej placówce.
Zakończenie roku szkolnego pięciolatków z grupy Biedronek miało bardzo uroczysty charakter. Rozpoczęło się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu Przedszkola Miejskiego nr 1 im. Marii Konopnickiej w Żninie. Dzieci ubrane na galowo odtańczyły poloneza, a następnie kilka piosenek, w których sławiły przyjaźń przedszkolną. To było nie tylko pożegnanie z koleżankami i kolegami z grupy, al,e również z paniami.
Wychowawczyni Biedronek przez ostatnie 3 lata Kamila Reisner-Rybak nie ukrywała wzruszenia. Głos się jej łamał, kiedy tylko spoglądała na swoje ukochane Biedronki. Potrzebne były chusteczki, aby otrzeć łzy z oczu bardzo zaangażowanej nauczycieli. Wzruszenia jednak nie ukrywały także panie pomagające w pracy z Biedronkami. To Beata Sobczak, Agnieszka Uścińska i Anna Buzalska. Emocje były niemałe nie tylko ze względu na fakt pożegnania, ale również z uwagi, jak uda się cały program artystyczny, przygotowywany od kilku tygodni. Wypadło świetnie, a efekt podwyższała elegancka scenografia.
Następnie dyrektorka PM 1 w Żninie, Paulina Chudzicka każdemu absolwentowi wręczyła dyplom. dzieci otrzymały upominki. Później był czas na ciasto i napoje, miłe chwile z rodzicami i zrobienie sobie pamiątkowych zdjęć z wychowawczynią i pozostałymi paniami z przedszkola. Trud pań pracujących w placówce, ich zaangażowanie i miłość do dzieci doceniła też w specjalnym podziękowaniu Rada Rodziców.
Jutro (24 czerwca) w PM 1 odbędzie się pożegnanie drugiej grupy dzieci pięcioletnich, a mianowicie Krasnoludków. Wychowawczynią tych dzieci jest Henryka Wilk, a z dziećmi pracują w niej także Agata Łysy i Bożena Borkowska.
W grupie Biedronek było 24 przedszkolaków, a w grupie Krasnoludków - 25.
Karol Gapiński
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze