Wyjątkowym elementem zakończenia roku przedszkolnego było przygotowanie przez dzieci symbolicznej kapsuły czasu. Każdy przedszkolak włożył do niej coś od siebie – drobny przedmiot, wspomnienie lub symbol dziecięcych przeżyć i marzeń. Następnie kapsuła została uroczyście przekazana panu dyrektorowi jako pamiątka po grupie „Ważki” i ślad ich obecności w przedszkolu.
Zakończenie roku przedszkolnego w Przedszkolu SPSK im. Św. Jana Pawła II w Żninie było wyjątkowym i pełnym emocji wydarzeniem, które na długo pozostanie w pamięci dzieci, rodziców oraz wychowawców.
Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą odprawioną w kościele przez księdza proboszcza Piotra Rutkowskiego. Był to czas wspólnej modlitwy, podziękowania za wspólnie spędzone lata oraz prośby o pomyślność dla dzieci rozpoczynających nowy etap edukacyjnej drogi.
Po części religijnej wszyscy spotkali się w przedszkolu, gdzie odbyła się uroczysta część artystyczna przygotowana przez dzieci z grupy „Ważki” oraz „Tygryski”. Mali artyści z ogromnym zaangażowaniem zaprezentowali program artystyczny – nie zabrakło wzruszających słów oraz piosenek, które wywołały uśmiechy, ale i łzy wzruszenia wśród zgromadzonych gości.
Wychowawczynią grupy „Ważki” jest Teresa Potopowicz, a w codziennej pracy oraz przygotowaniach do uroczystości wspierały ją nauczycielki wspomagające – Paulina Bąkowska i Nikola Białkowska. Dzięki ich zaangażowaniu dzieci mogły przygotować wyjątkowe pożegnanie przedszkola.
W przygotowanie apelu włączyła się również młodsza grupa „Tygryski”, która pod kierunkiem Joanny Flicińskiej i Benity Piwowarskiej przygotowała swoją część programu artystycznego. Był to piękny gest pożegnania starszych kolegów i koleżanek rozpoczynających nowy etap edukacji.
Wyjątkowym elementem występu było przygotowanie przez dzieci symbolicznej kapsuły czasu. Każdy przedszkolak włożył do niej coś od siebie – drobny przedmiot, wspomnienie lub symbol dziecięcych przeżyć i marzeń. Następnie kapsuła została uroczyście przekazana panu dyrektorowi jako pamiątka po grupie „Ważki” i ślad ich obecności w przedszkolu.
Szczególnie poruszającym momentem było pożegnanie z paniami, które przez lata towarzyszyły dzieciom w codziennym odkrywaniu świata, wspierały je i pomagały stawiać pierwsze kroki ku samodzielności. Na zakończenie każde dziecko wręczyło swojej pani różę przewiązaną ozdobną tasiemką. Symbolicznym i niezwykle wzruszającym gestem było odcinanie przez wychowawczynię kolejnych tasiemek - chwila pełna emocji, wdzięczności i wspomnień.
Podczas uroczystości wszystkie dzieci otrzymały dyplomy ukończenia zerówki oraz pamiątkowe upominki, które będą przypominały im o wspólnie spędzonych latach i wyjątkowym czasie w przedszkolu.
Dla dzieci był to dzień zakończenia ważnego etapu życia i początek nowej przygody związanej ze szkołą. Choć kończy się czas przedszkolnych zabaw, wspólnych zajęć i codziennych spotkań, wspomnienia pozostaną na długo w sercach wszystkich uczestników tej uroczystości.
Grupa „Ważki” opuszcza mury przedszkola, ale z pewnością zachowa w pamięci wyjątkowy czas spędzony w Przedszkolu SPSK im. Św. Jana Pawła II w Żninie - miejscu pełnym ciepła, przyjaźni i pięknych dziecięcych wspomnień.
Joanna Dobosz
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze